Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 lutego 2016, 12:10

autor: Adrian Werner

Iron Marines – pierwszy teaser RTS-a od autorów Kingdom Rush

Znane z serii Kingdom Rush studio Ironhide wypuściło pierwszy teaser swojego kolejnego projektu, czyli utrzymanego w klimatach science-fiction RTS-a Iron Marines.

Studio Ironhide wypuściło pierwszy krótki filmik z mobilnego RTS-a Iron Marines. Niestety, nie znalazły się w nim żadne fragmenty rozgrywki, ale za to wprowadza on w klimat gry i pokazuje na jaki styl graficzny zamierzają postawić autorzy.

Iron Marines to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez nas gier tego roku. Dzieje się tak pomimo faktu, że o projekcie wiemy tak naprawdę niewiele. Nie znaczy to jednak, że nasz optymizm jest bezpodstawny. Ironhide to bowiem zespół, który dał nam chyba najlepszą serię tower defense w historii, czyli Kingdom Rush. Twórcy zdobyli więc bardzo duży kredyt zaufania i nie możemy się doczekać, aby sprawdzić co nam zaoferują w nowym gatunku i po porzuceniu klimatów fantasy na rzecz realiów science-ficion.

Przypomnijmy, że Iron Marines będzie uproszczonym RTS-em, w którym obejmiemy dowództwo nad niewielkim oddziałem kosmicznych marines. Zostaną oni zmuszeni do wzięcia udziału w konflikcie z agresywną rasą obcych. Co jednak ciekawe, wydarzenia te będziemy mogli rozegrać także perspektywy kosmitów. W przeciwieństwie do Kingdom Rush, które stawiało na typowo defensywną rozgrywkę strategiczną, Iron Marines skoncentruje się na szybkich bitwach i wymagać będzie stosowania bardzo agresywnych taktyk.

Niestety, na tym kończą się udostępnione do tej pory informacje. Wiemy jeszcze tylko, że produkcja zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Mamy nadzieję, że twórcy nie każą nam długo czekać na kolejne konkrety.