Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Out of the Park Baseball 17 (PC)
OkładkaOut of the Park Baseball 17 (PC)

Out of the Park Baseball 17 PC

Kolejna edycja jednej z najdłuższych i najpopularniejszych serii menadżerów bejsbolowych, rozwijanych od 1999 roku przez firmę Out of the Park Developments.

Sportowe | manager | baseball

Out of the Park Baseball 17 Premiera PC

22marca2016

Steam

22marca2016

producent: Out of the Park Developments wydawca: Out of the Park Developments Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Out of the Park Baseball 17

Football Manager 2010

Baseball Mogul 2014

R.B.I. Baseball 16

Out of the Park Baseball 17 to kolejna odsłona jednej z najdłuższych i najpopularniejszych serii menadżerów bejsbolowych, zapoczątkowanej jeszcze w 1999 roku przez firmę Out of the Park Developments i praktycznie od samego początku ukazującej się w regularnym, rocznym cyklu wydawniczym. Nowa edycja gry zawiera tradycyjnie sporą liczbę nowości i usprawnień, z których znacząca część bazuje na feedbacku konsekwentnie zbieranym przez twórców od społeczności graczy. Podobnie jak wszystkie dotychczasowe odsłony serii, Out of The Park Baseball 17 ukazał się wyłącznie na PC Windows, Linuksie i Mac OS X.

Mechanika

Pod względem mechaniki, Out of the Park Baseball 17 w niczym nie odbiega od rozwiązań znanych z poprzednich części cyklu, stawiając nas w roli menadżera i trenera drużyny bejsbolowej, którego zadaniem jest zadbanie o wszystkie najważniejsze aspekty funkcjonowania zespołu. W zależności od sprawowanej w klubie funkcji, do naszych obowiązków należeć może więc zarówno przeprowadzanie transferów i podpisywanie kontraktów z zawodnikami oraz ustalanie planów treningowych oraz składów i taktyki na kolejne spotkania, jak również zarządzanie całym zapleczem klubowym, sferą finansową i budżetem drużyny oraz obsada wszystkich kluczowych stanowisk w sztabie szkoleniowym.

Out of the Park Baseball 17 posiada po raz pierwszy w historii serii pełne licencje zarówno organizacji MLBPA (Major League Baseball Players Association), jak i będącego częścią MLB oficjalnego portalu MLB.com. Dzięki temu w grze możemy cieszyć się nie tylko oryginalnymi nazwiskami i zdjęciami zawodników oraz aktualnymi składami na początek sezonu 2016, ale także niezwykle rozbudowanym zestawem statystyk – opartym na systemie ZiPS, stworzonym przez członka SABR (Society for American Baseball Research), Dana Szymborskiego. Oprócz wiodącej światowej ligi bejsbolowej, czyli amerykańskiego MLB, w grze znalazła się także cała masa lig pomniejszych i niezależnych oraz 8 lig międzynarodowych z takich krajów jak Japonia, Korea Południowa, Tajwan, Meksyk, Kuba, Włochy, Australia i Holandia.

Wśród zmian na gruncie mechaniki wyróżnić należy przede wszystkim poprawioną sztuczną inteligencję menadżerów, z których każdy posiada nieco odmienne indywidualne predyspozycje do zarządzania poszczególnymi aspektami pracy klubu. W grze wydatnie usprawniono też system transferowy oraz opcje wyszukiwania zawodników, które teraz uwzględniać mogą także ściśle określone kryteria, odpowiadające aktualnym potrzebom drużyny.

Tryby gry

Out of the Park Baseball 17 oferuje tradycyjny zestaw trybów rozgrywki, przeznaczonych do zabawy w wariancie single oraz multiplayer. Absolutną nowość stanowi jednak tryb Historical Exhibition, w którym możemy zagrać dowolną drużyną historyczną, wybraną z rozległej bazy danych obejmującej lata 1919-2015 oraz łącznie ponad sto tysięcy zawodników.

Kwestie techniczne

Od strony technicznej Out of the Park Baseball 17 oferuje kolejne ulepszenia w stale rozwijanym, trójwymiarowym silniku meczowym, takie jak lepszej jakości tekstury, większa ilość szczegółów czy ulepszone efekty świetlne. Nie obyło się także bez szeregu zmian w interfejsie użytkownika, dzięki czemu obsługa gry stała się jeszcze bardziej intuicyjna, oferując szybki dostęp do wszystkich niezbędnych w danej chwili opcji. Twórcy z OOTP Developments popracowali także nad lepszą optymalizacją gry, a dzięki dodaniu obsługi procesorów wielordzeniowych szybkość przetwarzania danych w porównaniu do edycji z poprzedniego roku uległa poprawie aż o 60 procent.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Out of the Park Baseball 17: Odpowiednia dla każdego wieku.

Out of the Park Baseball 17 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo E4500 2.20 GHz/AMD Athlon64 X2 5400+ 2.8 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 210/512 MB Radeon HD 5470 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8/10
 • Zalecane:
 • Intel Core 2 Duo E4500 2.20 GHz/AMD Athlon64 X2 5400+ 2.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 210/512 MB Radeon HD 5470 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8/10