Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2015, 09:50

Mass Effect: Andromeda traci starszego dyrektora ds. rozwoju

Chris Wynn, starszy dyrektor ds. rozwoju w zespole odpowiedzialnym za Mass Effect: Andromeda, rozstaje się z firmą BioWare i wraca do Stanów Zjednoczonych.

Końcówka tego roku zdecydowanie nie idzie po myśli BioWare. W listopadzie ktoś związany ze studiem ujawnił anonimowo zestaw nowych informacji, teraz zaś zespół opuścił Chris Wynn, starszy dyrektor ds. rozwoju, jeden z najważniejszych członków ekipy odpowiadającej za nachodzące Mass Effect: Andromeda.

Zespół odpowiedzialny za Mass Effect: Andromeda traci jednego ze swoich najważniejszych członków. - Mass Effect: Andromeda traci starszego dyrektora ds. rozwoju - wiadomość - 2015-12-29
Zespół odpowiedzialny za Mass Effect: Andromeda traci jednego ze swoich najważniejszych członków.

Nie wiadomo do końca, czy BioWare zwolniło Wynna, czy też on sam postanowił odejść. Ze względu na okres świąteczny nie zostało wydane oficjalne oświadczenie firmy – informację przekazał sam zainteresowany w serii postów w serwisie społecznościowym Twitter. Amerykanin napisał w nich, że ekipa odpowiedzialna za Andromedę jest „najbardziej utalentowanym zespołem, z jakim kiedykolwiek pracował”, ale opuszcza ją i wraca do Stanów Zjednoczonych. Nie wiemy na razie, kto go zastąpi, ani jak znacząca będzie ta zmiana w procesie tworzenia nowej odsłony serii Mass Effect. Wynn był bowiem jednym z najbardziej doświadczonych członków studia – przed dołączeniem do BioWare w lipcu 2013 roku pracował m.in. w Epic Games, Microsofcie oraz Electronic Arts.

Mass Effect: Andromeda trafi na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4. Fabuła gry nie będzie ściśle powiązana z oryginalną trylogią i najprawdopodobniej opowie o poszukiwaniach nowej planety dla ludzkości. Większy nacisk zostanie położony na eksplorację obcych światów – z tego też powodu powróci możliwość sterowania pojazdem Mako. Premiera planowana jest na okres świąteczny przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona internetowa studia BioWare
  2. Mass Effect: Andromeda – kompendium wiedzy
  3. Galaktyczny exodus w grze Mass Effect: Andromeda, czyli Teoria Arki