Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2016, 10:36

Chris Schlerf, główny scenarzysta Mass Effect: Andromeda, zamienia BioWare na Bungie

Z BioWare, studia odpowiedzialnego za tworzenie Mass Effect: Andromeda, odszedł główny scenarzysta gry, Chris Schlerf. To kolejny ważny członek zespołu, który opuścił kanadyjską firmę na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Kanadyjskie studio BioWare straciło kolejnego pracownika. - Chris Schlerf, główny scenarzysta Mass Effect: Andromeda, zamienia BioWare na Bungie - wiadomość - 2016-02-16
Kanadyjskie studio BioWare straciło kolejnego pracownika.

Zła passa studia BioWare trwa w najlepsze. We wrześniu kanadyjski zespół opuściła grupa deweloperów, odpowiedzialna za skasowane Shadow Realms, pod koniec ubiegłego roku w ich ślady poszedł Chris Wynn, starszy dyrektor ds. rozwoju, zaś niecały miesiąc temu firma straciła Davida Gaidera, głównego scenarzystę serii Dragon Age, który przeniósł się do Beamdog. Teraz z BioWare odchodzi Chris Schlerf, odpowiedzialny za scenariusz Mass Effect: Andromeda.

Schlerf ujawnił tę informację przez Twittera, jednocześnie oświadczając, że rozpoczął współpracę ze studiem Bungie, obecnie pracującym nad dużym dodatkiem oraz kontynuacją wydanego w 2014 roku Destiny. To o tyle ciekawe, że Schlerf był do tej pory w świecie gier najbardziej rozpoznawalny za sprawą scenariusza do Halo 4, czyli części serii zapoczątkowanej właśnie przez Bungie. Czy jego odejście wpłynie na proces twórczy Mass Effect: Andromeda? Zapewne nie w bardzo znaczący sposób, bowiem cała fabuła z pewnością została już do tej pory rozpisana. Sam Schlerf twierdzi: „Sądzę, że Andromeda wywrze na ludziach ogromne wrażenie. Jestem niezmiernie dumny, że mogłem nad nią pracować, i ekscytuje mnie możliwość zagrania w grę, kiedy już wyjdzie”. Na żadne problemy z czwartą częścią Mass Effect raczej się nie zanosi; tytuł według planów studia trafi na półki sklepowe najpóźniej w marcu 2017 roku na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4. Mimo to kolejne odejście z BioWare może budzić niepokój o kondycję tego legendarnego studia.

  1. Oficjalna strona internetowa studia BioWare
  2. Oficjalna strona internetowa serii Mass Effect
  3. Mass Effect: Andromeda – kompendium wiedzy o grze
TWOIM ZDANIEM

Obawiasz się, że Mass Effect Andromeda wyjdzie dopiero w 2017?

Może tak być, biorąc pod uwagę odejście kilku deweloperów z BioWare.
81%
Będę optymistą, stawiam na udaną premierę w 2016 roku.
19%
Zobacz inne ankiety