Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2017, 09:40

autor: Góral

Mass Effect 3 znalazł 6 mln nabywców. EA planuje wysłać do sklepów 3 mln egzemplarzy Andromedy

Firma Electronic Arts ujawniła, że Mass Effect 3 rozszedł się w nakładzie 6 milionów egzemplarzy. Ponadto koncern zamierza w pierwszym tygodniu sprzedaży wysłać do sklepów 3 miliony sztuk gry Mass Effect: Andromeda.

Wczoraj w nocy odbyła się konferencja przeznaczona dla inwestorów firmy Electronic Arts, na której wyjawiono kilka ciekawostek. Jedną z nich jest informacja o wynikach sprzedaży Mass Effect 3 oraz oczekiwaniach w stosunku do Mass Effect: Andromeda. Okazało się, że pierwsza z wymienionych gier, wydana w marcu 2012 roku na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz PC-tach, a w późniejszym czasie także na Wii U, rozeszła się w nakładzie 6 milionów egzemplarzy. Nic dziwnego, że „Elektronicy” wiążą spore nadzieje z nową odsłoną i w pierwszym tygodniu obecności na rynku planują wysłać do sklepów 3 miliony egzemplarzy Andromedy.

Liczba wydaje się dość imponująca, choć przypadek Resident Evil VII: Biohazard pokazuje, że niekoniecznie. Gra jest bardzo udana, w pierwszych dniach obecności Capcom wysłał do sklepów niewiele mniej, bo 2,5 miliona egzemplarzy, co jednak nie zadowoliło inwestorów i po ogłoszeniu wyników akcje firmy spadły o 6%. Premiera Mass Effect: Andromeda odbędzie się 21 marca (w Europie dwa dni później) na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz PC-tach i wtedy okaże się czy produkcja odniesie sukces.

Mass Effect: Andromeda – w pierwszym tygodniu sprzedaży w kosmos, znaczy się do sklepów, polecą 3 miliony egzemplarzy. - Mass Effect 3 znalazł 6 mln nabywców. EA planuje wysłać do sklepów 3 mln egzemplarzy Andromedy - wiadomość - 2017-02-01
Mass Effect: Andromeda – w pierwszym tygodniu sprzedaży w kosmos, znaczy się do sklepów, polecą 3 miliony egzemplarzy.
Mass Effect: Andromeda w skrócie:
  • RPG akcji na konsole Xbox One, PlayStation 4 i PC-ty;
  • ukaże się 21 marca (w Europie dwa dni później);
  • Electronic Arts planuje wysłać do sklepów 3 mln egzemplarzy w pierwszym tygodniu obecności gry na rynku.

Przypominamy, że na kilka dni przed premierą gry Mass Effect: Andromeda ukaże się wersja trial, pozwalająca na zabawę przez dziesięć godzin. Dostępna ona będzie jednak tylko dla aktywnych abonentów usług EA Access (Xbox One) i Origin Access (PC). Ponadto niedawno poznaliśmy kilka informacji związanych z warstwą techniczną gry. Okazało się, że edycja PC-towa nie będzie mieć limitu maksymalnej liczby wyświetlanych klatek na sekundę, pojawi się możliwość swobodnego konfigurowania pola widzenia (FOV), a deweloperzy nie mają w planach dedykowanych serwerów – zamiast tego wykorzystają model peer-to-peer.

Mass Effect 3 znalazł 6 mln nabywców. EA planuje wysłać do sklepów 3 mln egzemplarzy Andromedy - ilustracja #2

Ostatnia aktualizacja: 2017-02-01

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach