Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2017, 10:17

autor: Adrian Werner

Mass Effect: Andromeda bez funkcji cross-play i limitu klatek na sekundę na PC

Twórcy Mass Effect: Andromeda poinformowali, że gra nie zaoferuje opcji cross-play ani wsparcia dla dedykowanych serwerów. Natomiast wersja pecetowa nie będzie miała żadnego limitu wyświetlanych klatek na sekundę.

Zbliżająca się wielkimi krokami premiera Mass Effect: Andromeda skutkuje tym, że autorzy bez większego skrępowania zaczęli dzielić się z fanami nowymi informacjami. W ciągu ostatnich kilku dni ludzie ze studia BioWare ujawnili za pośrednictwem Twittera sporo ciekawostek.

Do premiery gry pozostały już niecałe dwa miesiące. -  Mass Effect: Andromeda bez funkcji cross-play i limitu klatek na sekundę na PC - wiadomość - 2017-01-30
Do premiery gry pozostały już niecałe dwa miesiące.
MASS EFFECT: ANDROMEDA W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: BioWare
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Premiera: 21 marca 2017 r.
  4. Platformy: PC, PS4, XONE.

Zapytani o szczegóły dotyczące trybu multiplayer w Mass Effect: Andromeda, autorzy odpowiedzieli, że nie mają w planach dedykowanych serwerów. Zamiast tego gra wykorzysta model peer-to-peer, który wcześniej pojawił się w Mass Effect 3. Ponadto produkcja nie zostanie wyposażona w opcję crossplay, pozwalającą na wspólną zabawę posiadaczom różnych platform.

Z bardziej pozytywnych wieści, BioWare potwierdziło, że wersja PC Mass Effect: Andromeda nie będzie miała żadnego sztywnego limitu maksymalnej liczby wyświetlanych klatek na sekundę. Ponadto gracze pecetowi otrzymają możliwość swobodnego konfigurowania pola widzenia (FOV).

Podczas tworzenia postaci zdecydujemy, jaki rodzaj szkolenia przeszło rodzeństwo Ryderów, co będzie mieć wpływ na ich zdolności na początku kampanii. Ponadto w grze mają pojawić się minigierki, pokroju tych symulujących hakowanie w poprzedniej trylogii.

Przypomnijmy, że Mass Effect: Andromeda zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Amerykańska premiera zaplanowana została na 21 marca. W Europie poczekamy dwa dni dłużej – do 23 marca. Abonenci usług EA Access (Xbox One) i Origin Access (PC) będą mogli wypróbować grę przed zakupem w ramach dziesięciogodzinnej wersji trial.

Warto dodać, że poza grą fani marki mogą również wypatrywać premiery trylogii powieści osadzonych w uniwersum serii. Pierwsza z nich, czyli Mass Effect: Nexus Uprising, ukaże się 28 marca. Druga, zatytułowana Mass Effect: Annihilation, ukaże się latem, a jesienią na półki księgarni trafi Mass Effect: Initiation. W Polsce książki ukażą się nakładem wydawnictwa Insignis.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Mass Effect: Andromeda – kompendium wiedzy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mass Effect: Andromeda

Mass Effect: Andromeda