Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2017, 10:57

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Resident Evil VII: Biohazard - blisko 10% graczy bawi się na PlayStation VR

Według witryny ResidentEvil.net, na której Capcom zbiera dane z gier z serii Resident Evil, około 10% nabywców Resident Evil VII: Biohazard bawi się przy użyciu gogli rzeczywistości wirtualnej. Ujawniono też inne ciekawe statystyki.

Przed kilkoma dniami odbyła się premiera wyczekiwanego horroru Resident Evil VII: Biohazard. Firma Capcom szybko pochwaliła się, że do sklepów wysłano już 2,5 miliona egzemplarzy. Dzięki witrynie ResidentEvil.net poznaliśmy kilka innych danych. Warto jednak pamiętać, że nie są one do końca dokładne, gdyż choć jest to oficjalna strona, to publikowane na niej informacje pochodzą tylko od osób, które zgodziły się na śledzenie postępów. Tego typu graczy jest już ponad 840 tysięcy, z czego około 9,5% (przeszło 80 tysięcy) bawi się w Resident Evil VII: Biohazard w wirtualnej rzeczywistości. Wziąwszy pod uwagę, że obecnie gra wspiera tylko PlayStation VR jest to całkiem pokaźna grupka osób.

Resident Evil VII: Biohazard - blisko 10% graczy bawi się na PlayStation VR - ilustracja #1

Serwis ResidentEvil.net wystartował przy okazji gry Resident Evil 6. W późniejszym czasie Capcom dodawał kolejne tytuły do listy obsługiwanych produkcji. Obecnie, oprócz szóstki i siódemki, witryna współpracuje z: Resident Evil Revelations HD, Resident Evil HD i Resident Evil 0 HD, Resident Evil Revelations 2 oraz Umbrella Corps.

Łącznie w domu Bakerów spędzono już ponad 640 lat (czas gry), a pokonany w tym czasie dystans wynosi 14,5 miliona kilometrów. Na drodze graczy stanęło mnóstwo potworów, z których do tej pory zabito niecałe 25 milionów. Ponadto okazało się, że otworzono drzwi niemal 178 milionów razy, ale zamknięto już je tylko ok. 24 miliony razy. Oznacza to, że aż 87% drzwi pozostało otwartych.

Tego typu ciekawostek znajdziecie jeszcze więcej. Capcom śledzi statystyki związane właściwie z wszystkimi elementami – od potrącania Jacka samochodem, aż po sprawdzanie stanika. Zachęcamy więc do przeglądnięcia pozostałych danych.

Resident Evil VII: Biohazard dostępne jest na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.