Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2017, 10:20

Premiera Resident Evil VII: Biohazard

Resident Evil VII: Biohazard, długo wyczekiwana produkcja studia Capcom, trafiła w końcu do sprzedaży. Gra zadebiutowała dziś na rynku w wersjach na PC, PlayStation 4 i Xboksa One.

Doczekaliśmy się pierwszej wielkiej tegorocznej premiery. Resident Evil VII: Biohazard, najnowsza część przebojowej serii studia Capcom, oficjalnie zadebiutowała na pecetach, Xboksie One i PlayStation 4 (w tym również PlayStation VR). Równocześnie pojawił się także ważący nieco ponad 806 MB Day One Patch, naprawiający kilka błędów i dodający parę osiągnięć oraz wsparcie dla przyszłych dodatków. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie ThisGenGaming. Wydawcą gry w Polsce jest Cenega, która przygotowała polską wersję językową - obejmującą napisy i dostępną na wszystkich platformach. Resident Evil VII można zakupić w naszym kraju w trzech edycjach: zwykłej, Deluxe (która zawiera między innymi przepustkę sezonową, sprzedawaną też jako oddzielny produkt) i kolekcjonerskiej.

Fani horrorów i serii Resident Evil mogą w końcu zasiąść do uczty - Premiera Resident Evil VII: Biohazard - wiadomość - 2017-01-24
Fani horrorów i serii Resident Evil mogą w końcu zasiąść do uczty
RESIDENT EVIL VII W SKRÓCIE:
 • siódma główna część serii Resident Evil;
 • gatunek: survival horror;
 • deweloper: Capcom;
 • premiera: 24 stycznia 2017 roku na PC, Xbox One i PlayStation 4.

Resident Evil VII: Biohazard rozpalał wyobraźnię graczy już od czerwca zeszłego roku, kiedy to został oficjalnie zapowiedziany. Specjalnie przygotowane demo tylko podsyciło apetyty. Stanowiło bowiem obietnicę powrotu do korzeni serii, gdy uczucie strachu i osaczenia dominowało nad nieustanną akcją, charakterystyczną dla nowszych odsłon cyklu. Pierwsze recenzje, które pojawiły się wczoraj o godzinie 17:00, również napawały optymizmem. Według dziennikarzy oczekiwania zostały spełnione i Capcom stworzył survival horror z prawdziwego zdarzenia. Czy tak jest w rzeczywistości? Już nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu się o tym przekonać.

Warto przypomnieć, że Resident Evil VII: Biohazard jest dostępny w programie Xbox Play Anywhere, co oznacza, że zakupioną wersję elektroniczną gry można aktywować zarówno na Xboksie One, jak i PC z systemem Windows 10 (na platformie Windows Store). Już teraz zapowiedziano również siedem dodatków DLC, wchodzących w skład przepustki sezonowej. Mają pojawić się też darmowe rozszerzenia, jak chociażby zaplanowane na wiosnę Not a Hero, stanowiące pewnego rodzaju uzupełnienie fabularne głównej historii.

Minimalne wymagania sprzętowe

 • Procesor: Intel Core i5-4460 2.70GHz / AMD FX-6300
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 760 / AMD Radeon R7 260x
 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, Windows 8 lub Windows 10

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 • Procesor: Intel Core i7 3770 3.4GHz lub analogiczny AMD
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 960 / AMD Radeon R9 280X
 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, Windows 8 lub Windows 10
TWOIM ZDANIEM

Podoba Ci się styl Resident Evil VII?

RE VII wygląda poważniej, ma dobry klimat.
64,1%
Wolałem klasyczne Residenty, trzecia osoba i zombie-potwory to jest to.
21,7%
Oba podejścia mają coś w sobie.
14,1%
Zobacz inne ankiety