Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2017, 19:29

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Pierwsze informacje o dodatkach do Resident Evil VII: Biohazard

Resident Evil VII: Biohazard doczeka się trzech dodatków - wynika z rozpiski przepustki sezonowej dostępnej na Steamie. Do końca roku pojawi się dodatkowy rozdział kampanii oraz dwie części Zakazanych nagrań.

Dzięki przepustce sezonowej, której karta pojawiła się na Steamie, dowiedzieliśmy się o kilku dodatkach zaplanowanych dla gry Resident Evil VII: Biohazard. Wszystkie ukażą się przed końcem grudnia bieżącego roku. Nie znamy konkretnych dat, ale chyba jest na co czekać, gdyż rozpiska obejmuje dodatkowy rozdział kampanii oraz dwie części Zakazanych nagrań. Każde z nich składać ma się z trzech rozdziałów. W pierwszym odcinku mowa o Koszmarze, Sypialni i Ethan musi umrzeć, a w drugim 21, Córkach oraz 55. urodzinach Jacka. Niestety na ten moment to wszystko, co wiemy. Ile przyjdzie zapłacić fanom za season passa? Pakiet składający się z gry i przepustki został wyceniony na 79,98 euro, czyli 350 zł. Sama „podstawka” kosztuje na Steamie 49,99 euro (ok. 219 zł), więc najpewniej za zestaw dodatków zapłacimy jakieś 130 zł.

Pierwsze informacje o dodatkach do Resident Evil VII: Biohazard - ilustracja #1

Resident Evil VII: Biohazard ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych 24 stycznia, a więc w następny wtorek. Produkcja opowiadać będzie o mężczyźnie o imieniu Ethan, który w poszukiwaniu swojej zaginionej żony, udaje się do porzuconej rezydencji, gdzieś na południu Stanów Zjednoczonych. Jak nietrudno się domyślić, „porzucona” posiadłość nie jest tak naprawdę opustoszała i bohater wkrótce po przybyciu na miejsce rozpoczyna walkę o życie.

Rozgrywka będzie się znacznie różnić od ostatnich odsłon serii, które stawiały bardziej na akcję, niż horror. Zabawa koncentrować ma się na eksploracji, rozwiązywaniu zagadek oraz od czasu do czasu na walce. Pomimo zmiany sposobu przedstawienia akcji, produkcji ma być bardzo blisko do pierwszych, klasycznych części cyklu.