Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2017, 15:25

Wieści ze świata (Hidetaka „Swery65” Suehiro, Star Wars: Maul) 16/1/2016

Dziś piszemy o nowym studiu Hidetaki „Swery65” Suehiro (twórcy takich tytułów jak Deadly Premonition i D4) oraz o grafikach koncepcyjnych z gry Star Wars: Maul (skasowanego projektu z Darthem Maulem w roli głównej). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Swery65 (twórca D4) otworzył nowe studio – White Owls

Hidetaka „Swery65” Suehiro – japoński deweloper znany z takich niecodziennych tytułów jak Deadly Premonition czy D4 – ostatnich kilkanaście miesięcy spędził na przedłużającym się urlopie, w trakcie którego rozstał się ze studiem Access Games. Teraz Swery powraca, kierując nowym studiem – niezależnym White Owls z siedzibą w Osace (dzięki, VG247). Zespół już pracuje nad nowym projektem, ale na razie nic o nim nie wiemy – poza tym, że ma być równie dziwny i wyjątkowy jak poprzednie dzieła tego dewelopera oraz że jest tworzony z myślą o graczach na całym świecie.

Star Wars: Maul – artworki ze skasowanej gry z Darthem Maulem

Niektórzy z Was być może pamiętają, że przed laty studio Red Fly pracowało nad grą akcji w uniwersum Gwiezdnych wojen, której głównym bohaterem byłby Darth Maul. Niedawno artysta Thomas A. Szakolczay podzielił się na łamach serwisu ArtStation pokaźną gamą grafik koncepcyjnych z tego skasowanego tytułu. Obrazki pokazują głównie postacie, jakie miały wystąpić w grze, a także zdradzają kilka ciekawych informacji – np. to, że produkcja najpewniej miała nosić tytuł Star Wars: Maul, akcja toczyła się po części na planecie Coruscant, a podczas rozgrywki gracz korzystałby w walce z pomocy dwojga towarzyszących mu postaci (droida i kobiety imieniem Darth Talon). Wybrane ilustracje publikujemy poniżej, resztę znajdziecie tutaj.

Przypomnijmy jeszcze, że pod koniec 2015 roku członkowie Red Fly Studios przedstawili plan wskrzeszenia omawianego projektu – chcieli przygotować demo, z którym mogliby zapukać do drzwi firmy Electronic Arts, by porozmawiać o stworzeniu pełnej gry. Niestety, już kilka tygodni później stało się jasne, że zamiar wznowienia prac raczej spali na panewce. „Elektronicy” nie wyrazili bowiem najmniejszego zainteresowania reaktywacją Star Wars: Maul.

Wieści ze świata (Hidetaka „Swery65” Suehiro, Star Wars: Maul) 16/1/2016 - ilustracja #2
Wieści ze świata (Hidetaka „Swery65” Suehiro, Star Wars: Maul) 16/1/2016 - ilustracja #3

Wieści ze świata (Hidetaka „Swery65” Suehiro, Star Wars: Maul) 16/1/2016 - ilustracja #4

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: