Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka 1-2-Switch (Switch)

1-2-Switch Switch

Oryginalna gra zręcznościowa, opracowana przez firmę Nintendo specjalnie z myślą o nowej konsoli – Switch. Schemat rozgrywki oparto na dwuosobowej rywalizacji – gracze biorą udział w zróżnicowanych konkurencjach, wcielając się między innymi w rewolwerowców i piratów.

Zręcznościowe | multiplayer | na 2 osoby | rodzinne | minigry | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka 1-2-Switch (Switch)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

3marca2017

3marca2017

pudełko PL

3marca2017

Nintendo eShop

1-2-Switch jest kompilacją oryginalnych gier zręcznościowych, za której stworzenie odpowiada firma Nintendo. Produkcja została wydana wyłącznie na konsolę Switch, jako jeden z jej tytułów startowych.

Mechanika

W 1-2-Switch gracze biorą udział w 28 zróżnicowanych konkurencjach. Ich listę otwierają klasyczne pojedynki rewolwerowców, starcia na miecze, ping pong czy choćby taniec. Oprócz tego jednak produkcja zawiera rozmaite, niekiedy mocno nietypowe gry towarzyskie, wśród których pojawia się zarówno rzucanie kośćmi oraz swoisty symulator pracownika biurowego (naszym zadaniem jest jak najszybsze odebranie dzwoniącego telefonu), jak i „dyscypliny” polegające między innymi na goleniu (wygrywa osoba, która jako pierwsza doprowadzi do porządku wirtualną zarośniętą twarz), przekazywaniu sobie butelki z mocno nagazowanym napojem (symbolizowanej przez jeden z kontrolerów), czy choćby na jedzeniu na czas. Całości dopełnia minigra dla jednego gracza, w której stara się on ułożyć do snu cyfrowe niemowlę.

Tym, co wyróżnia omawianą pozycję na tle innych, podobnych tytułów, jest fakt, że obcując z większością wspomnianych pozycji nie spoglądamy w ekran, lecz patrzymy przeciwnikom prosto w oczy. Zabieg ten był możliwy dzięki unikalnym możliwościom kontrolerów konsoli – Joy Conów – oraz funkcjonalności zwanej „Share the Joy”. W praktyce, całość sprowadza się do tego, że każdy z zawodników korzysta z jednego kontrolera odłączanego od konsoli.

Kwestie techniczne

Z uwagi na swoją specyfikę, 1-2-Switch na platformie Switch nie potrzebuje oprawy graficznej na wysokim poziomie. Sam ekran nie pozostaje jednak bezużyteczny, gdyż służy przede wszystkim do wyświetlania wyników osiąganych przez poszczególnych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 189,90 PLN

Klasyfikacja PEGI 1-2-Switch

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Czarny Wilk Ekspert 10 czerwca 2017

Prawdopodobnie najgorsza gra imprezowa w jaką grałem. 1-2-Switch bardziej przypomina demko technologiczne niż sprzedawaną za pełnoprawną cenę produkcję, pokazując jedynie, w jaki sposób można wykorzystać możliwości Joy-Conów. Dostępnych minigier jest niby całkiem sporo, ale większość z nich nie daje żadnej frajdy, a te nieliczne, które jako-tako bawią, nudzą po dosłownie kilku minutach. Przy dobrych wiatrach i dużym samozaparciu tytuł daje może z godzinę zabawy.

3.0
Zapowiedziano 1-2-Switch, czyli zabawny tytuł ekskluzywny na Nintendo Switch
Zapowiedziano 1-2-Switch, czyli zabawny tytuł ekskluzywny na Nintendo Switch

wiadomość13 stycznia 2017

Na zorganizowanej przez Nintendo konferencji prasowej poznaliśmy nie tylko oficjalną datę premiery i cenę Nintendo Switch, lecz także mogliśmy zapoznać się z nowymi, nieznanymi wcześniej tytułami. Na dobry początek – 1-2-Switch.