Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXONEPS3PS4PCX360
Okładka WWE 2K17 (PC)
OkładkaWWE 2K17 (PC)

WWE 2K17

Kolejna odsłona popularnej serii sportowej poświęconej wrestlingowi, będąca czwartą pełnoprawną częścią gry, stworzoną we współpracy studia Yuke’s i ekipy Visual Concepts, pod patronatem firmy 2K Games.

Sportowe | wrestling | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WWE 2K17 Premiera

11paź2016

X360 PS3 PS4 XONE

7lut2017

PC

producent: Yuke's wydawca: 2K Sports wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do WWE 2K17

AEW: Fight Forever

WWE 2K23

WWE 2K20

Prawa do licencji WWE przeszły w ręce firmy 2K Games w 2013 roku i wtedy też doczekaliśmy się pierwszej odsłony stworzonej pod skrzydłami nowego wydawcy. WWE 2K17 na PC, PS4 itd. jest czwartą pełnoprawną częścią cyklu od 2K, które prace nad produkcją powierzyło oczywiście studiu Yuke's, od lat zajmującemu się grami wrestlingowymi. Dewelopera wspomagała ekipa Visual Concepts.

Mechanika

WWE 2K17 na PC, PS4 itd. jest rozwinięciem mechanizmów zastosowanych w WWE 2K16. Twórcy starali się więc jak najwierniej odwzorować zmagania prawdziwych wrestlerów występujących w federacjach WWE i NXT, czyli jej rozwojówki. Wśród dostępnych zawodników znajdują się zatem zarówno prawdziwe gwiazdy, jak i początkujący, ale dobrze rokujący sportowcy. Nie mogło także zabraknąć kilku legend, które kiedyś święciły triumfy. W związku z tym możemy walczyć takimi sportowcami jak: Chris Jericho, Booker T, Fernando, Andre The Giant, The Rock, Goldberg, John Cena czy też kilkoma paniami, w tym Sashą Banks, Paige i siostrami Bella.

Deweloperzy zatroszczyli się o jeszcze bardziej realistyczny system walki, umożliwiający nie tylko zwykłe zadawanie ciosów, ale również obalanie przeciwnika, rzucanie nim o matę czy też wykorzystywanie rozmaitych przedmiotów. W WWE 2K17 pojawiło się tysiące nowych animacji i ruchów, dzięki czemu jest to najbardziej zaawansowana odsłona w historii cyklu. Co ciekawe, walki toczą się nie tylko na ringu, gdyż czasami musimy zmierzyć się także poza matą, blisko publiczności albo za kulisami.

Tryby gry

WWE 2K17 pozwala na zabawę w rozmaitych trybach single i multiplayer. Jednym z ciekawszych jest znany już fanom serii MyCareer, w którym prowadzimy swojego podopiecznego do sławy i bogactwa. Twórcy wprowadzili jednak do niego pewne nowości. W tej części mamy pewną swobodę wyboru zachowań podczas wywiadów. W zależności od tego, co powiemy i zrobimy w trakcie rozmowy z dziennikarzem, możemy np. wywołać bójkę za kulisami, a nawet trafić przed sąd. Interesująco wypada także WWE Universe, starający się naśladować transmisje telewizyjne. Przed spotkaniem oglądamy rozmaite scenki, uczestniczymy w show podczas wchodzenia na ring, a czasami nawet atakujemy przeciwnika jeszcze przed rozpoczęciem walki.

Kwestie techniczne

Tytuł w wersji na PC, PS4 itd. prezentuje się bardzo dobrze i korzysta z tej samej technologii, co zeszłoroczna odsłona. Starcia zawodników wyglądają realistycznie, modele postaci są świetnie wykonane oraz dobrze animowane, a całości pozytywnego obrazu dopełnia energetyczna ścieżka dźwiękowa. Została ona skomponowana przez rapera i producenta Diddy’ego, znanego także pod pseudonimem Puff Daddy.

Inne

Osoby, które zamówiły WWE 2K17 przed premierą, otrzymały dodatkowo grywalną postać legendarnego zawodnika Billa Goldberga. Udostępniono go w dwóch wersjach – z czasów walk w federacji WWE oraz WCW. Ponadto pre-ordery zawierały areny WCW Monday Nitro i Halloween Havoc.

Ostatnia modyfikacja 13 stycznia 2017

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 411 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 176 głosów czytelników.

WWE 2K17 cena w dniu premiery: 209,90 PLN

Klasyfikacja PEGI WWE 2K17

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

WWE 2K17 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 3350 3.30 GHz/AMD FX-8150 3.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7770 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10
 • Zalecane:
 • Intel Core i7 3770K 3.5 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 770/Radeon R9 290 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10
PS4
XONE
X360
PS3
PC