Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2017, 11:35

Resident Evil VII: Biohazard oficjalnie w programie Xbox Play Anywhere

Resident Evil VII: Biohazard, czyli kolejna odsłona popularnej serii survival horrorów od studia Capcom, dołączyła do programu Xbox Play Anywhere. Oznacza to, że zakupiony egzemplarz gry będzie można aktywować zarówno na Xboksie One, jak i PC z systemem Windows 10.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Resident Evil VII: Biohazard będzie miał zaimplementowany system cross-save, dzięki któremu zapisane stany gry będzie można przenosić między Xboksem One a PC. Dziś Phil Spencer, szef działu Xbox, potwierdził na Twitterze krążące od jakiegoś czasu plotki dotyczące włączenia najnowszej produkcji studia Capcom do Xbox Play Anywhere. Oznacza to, że jeśli zakupimy egzemplarz elektroniczny gry objętej tym programem, w tym przypadku Resident Evil VII, otrzymamy do niej dostęp zarówno na Xboksie One, jak i PC z systemem Windows 10. Wszystkie zapisy i osiągnięcia będą przechowywane w chmurze, dzięki czemu jeśli skończymy rozgrywkę w danym momencie na konsoli, będziemy mogli ją kontynuować na pececie i vice-versa. Należy jednak pamiętać, że choć Resident Evil VII na komputerach jest dostępny również na platformie Steam, programem objęte będzie jedynie wydanie znajdujące się w Windows Store.

Jedna gra, jeden strach, dwie platformy - Resident Evil VII: Biohazard oficjalnie w programie Xbox Play Anywhere - wiadomość - 2017-01-19
Jedna gra, jeden strach, dwie platformy
RESIDENT EVIL VII W SKRÓCIE:
  • siódma główna część serii Resident Evil;
  • premiera: 24 stycznia 2017 roku na PC, Xbox One i PlayStation 4;
  • gra będzie dostępna w programie Xbox Play Anywhere.

Kolejna odsłona popularnej serii survival horrorów stała się tym samym pierwszym wielkim tytułem stworzonym przez studio niewspółpracujące bezpośrednio z gigantem z Redmond, który będzie można zakupić w systemie cross-buy. Do tej pory w programie Xbox Play Anywhere znalazły się takie gry jak Gears of War 4, Forza Horizon 3 i ReCore. Już teraz wiadomo, że oprócz Resident Evil VII dołączą do niego również między innymi Halo Wars 2, Crackdown 3 i State of Decay 2.

Premiera Resident Evil VII: Biohazard zaplanowana jest na 24 stycznia bieżącego roku. Tytuł pojawi się również na PlayStation 4. Obecnie można zagrać w demo, dostępne na wszystkich platformach, na których pojawi się gotowa produkcja.