Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2017, 10:41

Zapowiedziano trzy nowe gry z serii Fire Emblem - po jednej na Switch, 3DS i Androida/iOS

Firma Nintendo postanowiła dogodzić fanom cyklu Fire Emblem, zapowiadając aż trzy nowe jego odsłony. Konsola Switch dostanie w przyszłym roku nową część serii, przenośne 3DS w maju otrzyma Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia, a użytkownicy mobilnych systemów wkrótce zagrają w Fire Emblem Heroes. Ponadto Fire Emblem Warriors wyjdzie też na 3DS.

NADCHODZĄCE GRY Z SERII TO:
  1. Luty 2017 r.: Fire Emblem Heroes (Android, potem iOS)
  2. Maj 2017 r.: Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia (3DS)
  3. Jesień 2017 r.: Fire Emblem Warriors (Switch, 3DS)
  4. 2018 r.: Fire Emblem na Switch

Tydzień temu, podczas konferencji firmy Nintendo poświęconej konsoli Nintendo Switch, ujawniono, że na tę platformę zmierza Fire Emblem Warriors, czyli zręcznościowy spin-off opracowany przez firmę Koei Tecmo. Okazuje się, że był to dopiero początek atrakcji, które szykowane są dla fanów serii. Właściciel marki właśnie zapowiedział trzy kolejne produkcje z cyklu – po jednej na Nintendo Switch, Nintendo 3DS oraz urządzenia mobilne.

  1. Oficjalna strona firmy Nintendo

Fire Emblem dla Nintendo Switch

Zapowiedziano trzy nowe gry z serii Fire Emblem - po jednej na Switch, 3DS i Androida/iOS - ilustracja #1

Zapowiedziana wcześniej gra akcji Fire Emblem Warriors nie jest jedyną produkcją z tej marki, która zmierza na Nintendo Switch. W planach jest również tradycyjna odsłona cyklu, mająca postać taktycznego RPG-a.

Niestety, w przypadku tego projektu prace są na bardzo wczesnym etapie. Nie zdradzono żadnych konkretów odnośnie fabuły, ani rozgrywki. Gra nie ma jeszcze nawet oficjalnego tytułu. Wiemy jedynie tyle, że premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia na 3DS

Z kolei na Nintendo 3DS zmierza Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia. Pod tym tytułem kryje się remake Fire Emblem Gaiden, czyli drugiej odsłony cyklu, która ukazała się w 1992 roku i nigdy nie doczekała się wersji anglojęzycznej.

Produkcja zaoferuje fanom sporo świeżych doznań, gdyż klasyczne dla tej serii taktyczne bitwy połączy z elementami dungeon crawlerów. Co ciekawe, autorzy nie zamierzają ograniczać się tylko do podrasowania grafiki. Spore ulepszenia znajdziemy również w mechanice, a rozgrywka ma toczyć się w znacznie większej skali.

Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia ukaże się 19 maja tego roku, wyłącznie na 3DS. Tego samego dnia do sprzedaży trafi zestaw dwóch figurek amiibo opartych na głównych postaciach z tej gry.

  1. Oficjalna strona gry

Mobilne Fire Emblem Heroes

Już od pewnego czasu wiedzieliśmy, że na urządzenia mobilne zmierza nowa odsłona cyklu, a teraz została ona oficjalnie zapowiedziana jako Fire Emblem Heroes. Produkcja opowie o wojnie pomiędzy dwoma królestwami. Gracz wcieli się w maga potrafiącego przywoływać bohaterów z różnych uniwersów wchodzących w skład serii. W ten sposób stworzymy własną armię, ale druga strona ma robić dokładnie to samo. Z tego powodu część słynnych herosów będzie walczyła po naszej stronie, podczas gdy innych znajdziemy wśród popleczników wrogiej frakcji.

Zabawa skoncentruje się na turowych starciach rozgrywanych za pomocą prostego systemu gestów. Mapy mają być stosunkowo małe, tak abyśmy mogli stoczyć całą bitwę w kilka minut. Gra zaoferuje obszerną kampanię fabularną oraz kilka dodatkowych trybów zabawy. Na razie nie ma jednak w planach rozgrywek multiplayer.

Fire Emblem Heroes wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami i zadebiutuje na Androidzie 2 lutego tego roku. Wersja na iOS ukaże się w późniejszym terminie.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Fire Emblem Heroes w Google Play (wstępna rejestracja)

Fire Emblem Warriors na 3DS

Ponadto Nintendo ujawniło, ze zapowiedziana w zeszłym tygodniu gra Fire Emblem Warriors trafi nie tylko na konsolę Switch, ale również na 3DS-a. Obie wersje mają zadebiutować jesienią tego roku.

Poinformowano ponadto, że za projekt odpowiada ten sam zespół, który opracował ciepło przyjęte Hyrule Warriors Legends. Pokazano również nowy zwiastun gry.

  1. Oficjalna strona gry