Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 lutego 2017, 11:10

autor: Adrian Werner

Fire Emblem Heroes - pierwszy dzień przyniósł 2 mln pobrań i 2,9 mln dolarów przychodu

Firma Nintendo może się pochwalić kolejnym mobilnym sukcesem. W ciągu pierwszych 24 godzin od premiery taktyczne RPG Fire Emblem Heroes zostało pobrane dwa miliony razy i przyniosło prawie trzy miliony dolarów przychodu.

Firma Nintendo ma powody do zadowolenia. Wypuszczone 2 lutego mobilne RPG Fire Emblem Heroes okazało się sporym sukcesem. Według analityków z grupy Sensor Tower, w pierwszym dniu na rynku gra przyniosła przychody w wysokości 2,9 mln dolarów.

Fire Emblem Heroes to pierwsza mobilna odsłona marki. - Fire Emblem Heroes - pierwszy dzień przyniósł 2 mln pobrań i 2,9 mln dolarów przychodu - wiadomość - 2017-02-06
Fire Emblem Heroes to pierwsza mobilna odsłona marki.
FIRE EMBLEM HEROES W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Nintendo
  2. Gatunek: taktyczne RPG
  3. Platformy: iOS, AND
  4. Model biznesowy: free-to-play
  5. Data premiery: 2 lutego 2017 r.

Oczywiście, kwota ta nie może się równać z osiągnięciami Super Mario Run (8,4 mln dolarów w 24 godziny), czy Pokemon GO (10,2 mln dolarów), ale nikt nie spodziewał się podobnych wyników. Marka Fire Emblem cieszy się wielką renomą, ale pod względem popularności daleko jej do Mario i Pokemonów. Prawie 3 mln dolarów przychodu w ciągu pierwszej doby jest w rzeczywistości dużym osiągnięciem i dobrze rokuje Fire Emblem Heroes na przyszłość.

W pierwszym dniu dostępności na rynku produkcję zainstalowano dwa miliony razy. Ponownie nie jest to wynik mogący konkurować z Super Mario Run (6 mln) i Pokemon GO (4,2 mln), ale dorównuje on debiutowi Clash Royale, które obecnie jest jedną z najpopularniejszych gier mobilnych. Wszystko to w sumie powoduje, że Nintendo może być bardzo zadowolone z premiery Fire Emblem Heroes, zwłaszcza, że sukces gry pokazał, iż nie tylko największe marki firmy mają szansę na tym rynku.

Przypomnijmy, że Fire Emblem Heroes opowiada o wojnie, w której biorą udział bohaterowie przywoływani ze wszystkich światów wcześniejszych odsłon serii, dzięki czemu fani marki mają szansę dowodzić swoimi ulubieńcami. Gra koncentruje się na turowych walkach toczonych na małych mapach zajmujących jeden ekran. Poza misjami fabularnymi dostępnych jest również sporo alternatywnych trybów ułatwiających rozwój postaci.

Fire Emblem Heroes ukazało się na systemy iOS i Android. Na obu korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Na koniec chcemy wspomnieć, że jutro w naszym serwisie opublikujemy recenzję gry.

  1. Fire Emblem Heroes w App Store
  2. Fire Emblem Heroes w Google Play