Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 31 stycznia 2017, 20:39

autor: Vergil

W marcowym ataku na forum CDP RED skradziono hasła do ponad 1,8 mln kont

W marcu 2016 roku oficjalne forum CD Projekt RED padło ofiarą ataku ze strony hakerów. Dzisiaj światło dzienne ujrzały dokładne dane dotyczące liczby okradzionych kont, do których dostęp otrzymali internetowi włamywacze.

Oficjalne forum studia CD Projekt RED gości wiele osób z całego świata – nic dziwnego, wszak mowa o zespole, który dostarczył najbardziej utytułowaną grę w historii. 1 marca 2016 roku serwis padł ofiarą ataku ze strony hakerów – dopiero dzisiaj światło dzienne ujrzały jednak informacje na temat tego, ile kont zostało przez nich okradzionych.

Nawet Geralt wymiękł w starciu z hakerami. W tym przypadku wiedźmińskie zmysły i medalion na niewiele się zdały… - W marcowym ataku na forum CDP Red skradziono hasła do ponad 1,8 mln kont - wiadomość - 2017-01-31
Nawet Geralt wymiękł w starciu z hakerami. W tym przypadku wiedźmińskie zmysły i medalion na niewiele się zdały…

Jak się okazuje, internetowi włamwywacze weszli w posiadanie loginów, haseł i adresów email do ponad 1,8 mln kont – mowa o 1 871 373 okradzionych profilach. Twórcy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon nie mieli wtedy powodów do radości…

A czy ja jestem na liście?

Powyższe informacje zostały ujawnione przez serwis have i been pwned?, który na bieżąco monitoruje tego typu przypadki. To właśnie przy jego pomocy sprawdzicie, czy Wasze profile kiedykolwiek padły ofiarą hakerów – wystarczy tylko wpisać login lub adres email. Co zrobić, jeśli dane z Waszego profilu wpadły w niepowołane ręce? Oczywiście pozmieniać hasła w najważniejszych miejscach – fakt, od tego wydarzenia minął już niemal rok, ale wiecie – przezorny zawsze ubezpieczony.

Liczba robi wrażenie – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, sprawdźcie, czy nie ma Was na liście. (źródło: http://www.itpro.co.uk/)
Liczba robi wrażenie – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, sprawdźcie, czy nie ma Was na liście. (źródło: http://www.itpro.co.uk/)

Warto odnotować, że to nie pierwszy taki wypadek w historii branży. By nie szukać zbyt daleko – w sierpniu 2016 ofiarą hakerów padły fora należące do Epic Games (800 000 okradzionych kont), z kolei w grudniu wyciekły dane do ponad 1,5 mln profili zarejestrowanych w e-sportowym serwisie organizacji ESEA.