Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2015, 12:48

QC Games - twórcy skasowanego Shadow Realms opuścili studio BioWare i robią grę dla firmy Nexon

Trzon ekipy odpowiadającej za skasowany kilka miesięcy temu projekt Shadow Realms opuścił szeregi studia BioWare i założył własny zespół nazwany QC Games. Autorom udało się już zdobyć kontrakt wydawniczy z firmą Nexon, który pozwoli im opracować nieujawnioną jeszcze sieciową grę akcji.

Logo nowego studia. - QC Games - twórcy skasowanego Shadow Realms opuścili studio BioWare  i robią grę dla firmy Nexon - wiadomość - 2015-09-06
Logo nowego studia.

W lutym tego roku studio BioWare poinformowało o skasowaniu obiecującego sieciowego RPG-a Shadow Realms. Decyzja ta podyktowana była chęcią skoncentrowania się na rozwijaniu wydanego kilka lat temu Star Wars: The Old Republic. Okazuje się jednak, że nie wszyscy autorzy mieli ochotę iść pracować nad tym MMORPG osadzonym w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zamiast tego trzon ekipy odpowiedzialnej za Shadow Realms (w tym dyrektor produkcji Dallas Dickson) opuścił szeregi BioWare i założył nowy zespół, który otrzymał nazwę QC Games. Deweloperzy pod nowym szyldem znaleźli już wydawcę w postaci firmy Nexon i poinformowali właśnie, że pracują nad nowym projektem.

Oczywiście, QC Games powstało raptem kilka miesięcy temu, więc jest jeszcze zdecydowanie zbyt wcześnie, aby autorzy mogli oficjalnie zapowiedzieć swoją produkcję. Wiemy jedynie, że będzie to wieloosobowa gra akcji i zbudowana zostanie na autorskich technologiach studia. Warto dodać, że w zespole pracują również ludzie, którzy wcześniej współtworzyli takie tytuły jak PlanetSide, Dark Age of Camelot, City of Heroes, Star Wars: Galaxies czy Warhammer Online.

Warto zauważyć, że jest to kolejny przejaw wzmożonej aktywności inwestycyjnej tego wydawcy. Firma od dawna ma solidną pozycję w Azji, ale do tej pory radziła sobie znacznie słabiej na rynkach amerykańskich i europejskich. Szefostwo Nexon chce zmienić ten stan rzeczy i od pewnego czasu nie szczędzi środków na wzmocnienie swojej pozycji wśród graczy zachodnich. Wydawca finansuje produkcję taki gier jak Lawbreakers, której głównym projektantem jest znany z serii Gears of War Cliff Bleszinski, Dirty Bomb autorstwa studia Splash Damage (m.in. Enemy Territory: Quake Wars i Brink) oraz Triad Wars od zespołu United Front Games (Sleeping Dogs).

Nexon ma zresztą w zanadrzu również kilka nieujawnionych jeszcze oficjalnie projektów zaprojektowanych z myślą o rynkach zachodnich. Wśród nich znajduje się gra Human Element studia Robotoki, założonego przez byłych pracowników zespołu Infinity Ward. Nexon wyda także kolejną produkcję znanej ze Halo: Spartan Assault ekipy Vanguard Games.

  1. Nexon – oficjalna strona firmy
  2. QC Games – oficjalna strona studia
QC Games - twórcy skasowanego Shadow Realms opuścili studio BioWare  i robią grę dla firmy Nexon - ilustracja #2

Przypomnijmy, że Shadow Realms miało być sieciową grą akcji z asymetrycznym trybem multiplayer. Czwórka osób wcielałaby się w dzielnych bohaterów walczących z przeróżnymi potworami, a piąty uczestnik zabawy kierowałby przeszkadzającą im demoniczną istotą, wpływającą na zachowanie wrogów oraz pojawiające się podczas misji przeszkody i wyzywania.