Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2020, 20:28

autor: Ender

Rocket League - premiera f2p; zgarnij kupon na 10 dolarów

Poznaliśmy dokładną datę debiutu bezpłatnej wersji Rocket League, działającej w modelu free-to-play. Deweloperzy we współpracy z Epic Games Store przygotowali też specjalną promocję, dla osób, które dodadzą tytuł do swojej biblioteki na tej platformie sprzedaży. Na graczy czekają kupony na 10 dolarów do wykorzystania w sklepie.

Rocket League - premiera f2p i zgarnij kupon na 10 dolarów - ilustracja #1

W lipcu informowaliśmy o tym, że deweloperzy Rocket League planują przesiadkę tytułu na nowy model biznesowy. Zapowiedzieli wówczas, że jeszcze tego lata zaoferują wszystkim graczom bezpłatny dostęp do ich dzieła na platformach PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC. Dziś poznaliśmy wreszcie ostateczną datę debiutu edycji free-to-play Rocket League. Została ona wyznaczona na 23 września, na godzinę 17.00 polskiego czasu.

W tym samym dniu gra zostanie również udostępniona po raz pierwszy w Epic Games Store. Twórcy z Psyonix Studios przygotowali z tej okazji specjalną promocję we współpracy z właścicielami platformy, do których należy również deweloper. Wszyscy, którzy w dniach 23 września – 23 października dodadzą Rocket League do biblioteki EGS, otrzymają kupon o wartości 10 dolarów do wykorzystania w sklepie Epica. Przeznaczony jest on do zakupów gier lub dodatków o minimalnej łącznej wartości 14,99 dolarów (59,99 złotych). Kupon musimy zużyć do 1 listopada, a różnicę w kosztach pokryć z własnej kieszeni.

Przypomnijmy, że wraz z debiutem na platformie Epica Rocket League przestanie być dostępny na Steamie. Warto przy tym zaznaczyć, że osoby, które już mają grę w swojej bibliotece, będą mogły nadal bawić się z nią bez większych przeszkód. Steamowa wersja tytułu będzie również wciąż aktualizowana o nową zawartość.

Osoby, które zakupiły – lub zakupią – Rocket League przed przejściem na model free-to-play, otrzymają tzw. legacy status, obejmujący m.in. wcześniejszy dostęp do DLC i specjalny tytuł („Est. 20XX”, przy czym w miejscu XX znajdzie się rok, w którym dany użytkownik rozpoczął swoją przygodę z omawianą produkcją). Gracze znajdujący się w tej grupie będą mogli też liczyć na kilka dodatkowych prezentów (m.in. baner Huntress Player czy koła Dieci-Oro).

  1. Rocket League – strona oficjalna
  2. Rocket League – poradnik
  3. Recenzja gry Rocket League - piłka nożna na dopalaczu