Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2020, 08:13

autor: Aquma

Bug w AC Odyssey pomógł powstać Immortals Fenyx Rising

Dyrektor kreatywny Immortals: Fenyx Rising – Scott Phillips – stwierdził w niedawnym wywiadzie, że pomysł na wspomnianą produkcję narodził się dzięki jednemu z bugów w Assassin’s Creed: Odyssey.

Bug w AC Odyssey pomógł powstać Immortals Fenyx Rising - ilustracja #1
W Immortals: Fenyx Rising zagramy jeszcze w tym roku.

W SKRÓCIE:

  1. inspiracją dla Immortals: Fenyx Rising był glitch znaleziony w AC Odyssey;
  2. chodzi o sytuację, w której załogą na statku gracza była grupa cyklopów.

W wywiadzie dla serwisu IGN Scott Phillips – dyrektor kreatywny Immortals: Fenyx Rising, czyli tytułu poprzednio znanego jako Gods & Monsters – zdradził, że produkcja ta narodziła się w dość nietypowy sposób. Okazuje się, że inspiracją dla tej gry był glitch znaleziony w Assassin’s Creed: Odyssey.

Dla mnie pierwszym wspomnieniem tego, co w końcu stało się Immortals: Fenyx Rising, był błąd znaleziony w Assassin's Creed: Odyssey - gdy pływałeś na swoim statku, ale zamiast ludzkiej załogi miałeś na nim cyklopy. To był jeden z tych momentów, w których myślisz sobie "O, wow. Tak, zrobienie pełnoprawnej gry skupionej na tej mitologii byłoby naprawdę fajne" – stwierdził deweloper.

Warto odnotować, że już AC Odyssey miało całkiem sporo fantastycznych wątków, ale deweloperzy uznali, że przesunięcie tej granicy jeszcze dalej może poskutkować ciekawą produkcją. Sądząc po pierwszych opiniach i zapowiedziach tego tytułu, mogli mieć rację – Immortals sprawia wrażenie najoryginalniejszej gry Ubisoftu od lat (a przynajmniej produkcji najbardziej odmiennej od innych dzieł koncernu), choć przy okazji chyba nabawiło się pewnego kryzysu tożsamości.

Przypominamy, że Immortals: Fenyx Rising zadebiutuje 3 grudnia tego roku. Gra zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X i Nintendo Switch.

  1. Immortals Fenyx Rising, czyli jak z AC Odyssey zrobić Zeldę
  2. Immortals: Fenyx Rising – strona oficjalna