Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PS5XONESwitchXSX
Okładka Immortals: Fenyx Rising (PC)

Immortals: Fenyx Rising

Gods & Monsters

Przygodowa gra akcji TPP z otwartym światem, opracowana przez twórców Assasin’s Creed Oddyssey ze studia Ubisoft. Immortals: Fenyx Rising rozgrywa się w realiach mitologii greckiej i nawiązuje do mitu o nikczemnym Tyfonie.

Akcji | TPP | sandbox | elementy RPG | mitologia grecka | przygodowe gry akcji

Okładka Immortals: Fenyx Rising (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

3gru2020za 66dni

PC PS4 XONE Switch PS5 XSX

Gods & Monsters to baśniowa gra akcji o zapomnianym bohaterze, osadzona w starożytnej Grecji, pełnej mitologicznych stworzeń i znanych greckich bogów. Za grę odpowiadają twórcy Assassin’s Creed Odyssey.

Fabuła

W grze wcielamy się w zapomnianego bohatera, który decyduje podjąć się ciężkiego zadania w celu uratowania Greckich Bogów i odzyskania ich cennych mocy. Wszystko za sprawą Tyfona - pół człowieka, pół zwierzęcia, wyklutego z jaj podarowanych Gai przez Tartara, po tym, jak ta poprosiła go o pomoc, będąc wściekłą na Zeusa za zamknięcie tytanów. W ten sposób narodził się potwór przepełniony nienawiścią do wszystkich bogów, a my zaś musimy stawić mu czoła. Ciekawe jest to, że cała historia opowiadana jest przez Homera jego wnukom, którzy to zadając niezliczoną ilość pytań, dodają humoru tytułowi.

Mechanika

Akcja gry rozgrywa się w baśniowym świecie starożytnej Grecji, pełnym przepięknych budowli i zapierających dech widoków, obserwowanych z trzeciej osoby. Zwiedzamy go, wcielając się w zapomnianego bohatera, obdarzonego z rąk greckich bogów specjalnymi mocami, które to pomogą nam uporać się z Tyfonem, ale i rozmaitymi stworzeniami mitologicznymi napotkanymi na naszej drodze. Większość z nich jest skorumpowana złą mocą naszego głównego przeciwnika, jednak poprzez walkę, jesteśmy w stanie ich wyzwolić.

Walka w Gods & Monsters jest szybka i dynamiczna, a pojedynki toczą się zarówno na lądzie, jak i w powietrzu, w zależności od usytuowania słabego punktu naszego oponenta. Na przykład piętą Achillesa u cyklopa jest jego oko. Bestia do małych nie należy, więc aby zadać śmiertelny cios, najpierw musimy się po nim wspiąć. Dodatkowo Fenyx podczas walki może wspomóc się, korzystając ze swoich specjalnych mocy, do których należy wślizg, silny kopniak, trąba powietrzna, podwójny skok czy możliwość skradania. Musimy jednak być ostrożni, gdyż każda z tych czynności zużywa ograniczoną staminę bohatera.

Dodatkowo wraz z postępem fabularnym czekają nas specjalne zadania, za sprawą których oddawać będziemy utracone moce Bogom.

Gra posiada kreator postaci z szeroką gamą cech wyglądu do spersonalizowania naszego bohatera.

Kwestie techniczne

Gra posiada trójwymiarową grafikę, stylistycznie będącą połączeniem The Legend Of Zelda: Breath Of Wild z Yonder: The Cloud Catcher Chronicles, nasyconej kolorami z kreskówkowym stylem graficznym, w którym wszystko wydaje się przyjemniejsze dla oka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3,7 / 10 na podstawie 466 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,90 PLN

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Immortals: Fenyx Rising

Wymagania wiekowe Immortals: Fenyx Rising

12+

Immortals Fenyx Rising, czyli jak z AC Odyssey zrobić Zeldę
Immortals Fenyx Rising, czyli jak z AC Odyssey zrobić Zeldę

Przed premierą 10 września 2020, 21:45

No to skoro łamigłówkowo-sandboksowy gameplay wydaje się być w porządku, to jak to jest z walką? Ano dobrze, bo to w zasadzie podkręcona kalka starć z ostatnich Assassin’s Creedów. Ruch jest płynny i przyjemny, ciosy siadają jak trzeba, tylko przeciwnicy sprawiają wrażenie większych „gąbek” niż w Odyssey. Odniosłem również wrażenie, że jednocześnie możemy trafić na większą liczbę odmiennych od siebie wrogów, w związku z czym walka momentami staje się istnym baletem. Znacznie częściej niż w „Asasynie” będziemy też korzystać tu ze swoich boskich mocy, bo wielokrotnie będą one jedynym wyjściem z zagrażającej życiu sytuacji. Sporo umiejętności, które znalazły się w moim buildzie, miało także działanie obszarowe, więc kontrola tłumu powinna być łatwiejsza przy dobrym radzeniu sobie ze sterowaniem.

PC
PS4
XONE
Switch
PS5
XSX