Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2020, 11:41

autor: Aquma

Rocket League F2P - zagramy za darmo, ale gra zniknie ze Steam

Popularna gra sieciowa Rocket League latem tego roku przejdzie na model free-to-play i przestanie być dostępna na Steamie (znajdziemy ją w Epic Games Store). Produkcja otrzyma też system progresji, który pozwoli przenosić postępy pomiędzy różnymi urządzeniami i klientami na PC.

Rocket League F2P - zagramy za darmo, ale gra zniknie ze Steam - ilustracja #1
Rocket League czekają duże zmiany.

W SKRÓCIE:

  1. Rocket League latem przejdzie na model free-to-play;
  2. gra zniknie ze Steama (wersja PC będzie dostępna na EGS);
  3. osoby, które posiadają ten tytuł na Steamie będą mogły dalej grać;
  4. gracze, którzy kupili grę, otrzymają tzw. legacy status, oferujący szereg benefitów;
  5. produkcja dostanie cross-platformowy system progresji oparty o konto Epic Games.

Twórcy popularnej futurystycznej gry „sportowej” Rocket League – studio Psyonix – poinformowali, że latem tego roku produkcja ta przejdzie na model free-to-play. Podstawowe założenia rozgrywki pozostaną bez zmian, ale deweloperzy planują wprowadzić poprawki w interfejsie i niektórych funkcjach (np. turniejach oraz wyzwaniach). Co ważniejsze, w planach jest również wzbogacenie gry o cross-platformowy system progresji (oparty na koncie Epic Games).

W przypadku pecetów wersję F2P będzie można pobrać na platformie Epic Games Store. Równocześnie gra przestanie być dostępna na Steamie. Warto przy tym zaznaczyć, że osoby, które już mają Rocket League w swojej bibliotece będą mogły nadal grać bez przeszkód, a ich gra będzie aktualizowana (co ciekawe, wspomniany powyżej cross-platformowy system progresji obejmuje też EGS i Steam, więc zachowamy progresję niezależnie od używanego w danym momencie klienta).

Osoby, które zakupiły – lub zakupią – Rocket League przed przejściem na model free-to-play, otrzymają tzw. legacy status, obejmujący m.in. wcześniejszy dostęp do DLC i specjalny tytuł („Est. 20XX”, przy czym w miejscu XX znajdzie się rok, w którym dany użytkownik rozpoczął swoją przygodę z omawianą produkcją). Gracze znajdujący się w tej grupie będą mogli też liczyć na kilka dodatkowych prezentów (m.in. baner Huntress Player czy koła Dieci-Oro).

Rocket League F2P - zagramy za darmo, ale gra zniknie ze Steam - ilustracja #2
Te złote felgi to jedna z nagród dla osób, które kupiły płatną wersję Rocket League.

Przypominamy, że Rocket League jest dostępne na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

  1. Rocket League – strona oficjalna
  2. Rocket League – poradnik
  3. Recenzja gry Rocket League - piłka nożna na dopalaczu