Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3PCX360
Okładka NASCAR '15 (PS3)

NASCAR '15

Kolejna odsłona popularnego za oceanem cyklu gier wyścigowych, tworzonych przez zespół Eutechnyx. Mocną stronę omawianego tytułu stanowi oficjalna licencja amerykańskiej Narodowej Organizacji Wyścigów Samochodów Seryjnych.

Wyścigi | samochodowe | NASCAR

Okładka NASCAR '15 (PS3)

producent: Eutechnyx

wydawca: 704games

Strona oficjalna

data premiery gry:

22maj2015

PC X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

NASCAR ‘15 to kolejna odsłona znanej serii gier, bazującej na licencji popularnej imprezy wyścigowej, organizowanej w Stanach Zjednoczonych przez Narodową Organizację Wyścigów Samochodów Seryjnych (oryg. National Association for Stock Car Auto Racing). Pierwsza gra wideo poświęcona wyścigom NASCAR ukazała się w 1994 roku, a za jej powstanie odpowiadało studio Papyrus Racing oraz firma Sierra. Kilka lat później na rynku pojawiła się konkurencyjna seria, rozwijana przez ponad dekadę przez koncern Electronic Arts. W 2011 roku licencję na gry poświęcone wyścigom NASCAR nabyło doświadczone studio Eutechnyx Software (znane wcześniej także jako Zeppelin Games oraz Merit Studios Europe). NASCAR ‘15 na platformie PC, X360 i PS3 jest szóstą grą serii, opracowaną przez tę właśnie ekipę.

Mechanika

Wyścigi serii NASCAR odznaczają się dość specyficzną mechaniką rozgrywki – choćby z racji tego, że toczą się one na charakterystycznych, owalnych torach, pozbawionych ostrych zakrętów i krętych wiraży. Z tego też względu jednym z głównych czynników, decydujących o sukcesie w wyścigu, nie są tylko i wyłącznie parametry poszczególnych samochodów oraz zdolności manualne ich kierowców, ale przede wszystkim umiejętność odpowiedniego reagowania na sytuację na trasie i zastosowanie odpowiedniej taktyki jazdy, np. poprzez korzystanie z tuneli powietrza za jadącym przed nami rywalem czy odpowiednią strategię korzystania z pit stopów.

Podobnie jak poprzednie produkcje studia Eutechnyx Software, NASCAR ‘15 może pochwalić się pełną licencją organizacji NASCAR, dzięki której w grze oglądamy realnie istniejących kierowców, prawdziwe tory oraz rzeczywiste samochody i zespoły, zaczerpnięte z aktualnej serii tychże wyścigów. Całości dopełnia tradycyjnie realistyczny model jazdy oraz dopracowany system zniszczeń aut.

Tryby gry

Głównym trybem rozgrywki w grze NASCAR ‘15 jest kariera, gdzie wcielamy się w postać początkującego kierowcy wyścigowego, a naszym zadaniem jest zdobycie tytułu mistrza Sprint Cup Series. Podczas rozgrywki zajmujemy się uczestnictwem w kolejnych imprezach wyścigowych, podpisywaniem kontraktów ze sponsorami, systematycznym ulepszaniem swojego samochodu oraz stopniowym budowaniem reputacji poprzez kolejne zwycięstwa. Prócz tego produkcja oferuje także możliwość zabawy w trybie szybkiego wyścigu oraz opcje rywalizacji wieloosobowej.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy, wydany na platformie PC, X360 i PS3 NASCAR ‘15 nie odbiega w sposób znaczący od poprzednich odsłon serii autorstwa Eutechnyx Software. Twórcy nie zdecydowali się na wykorzystanie mocy PlayStation 4 i Xboksa One, koncentrując się przede wszystkim na dopracowaniu samej mechaniki gry i ograniczając listę platform sprzętowych do pecetów oraz konsol siódmej generacji, co w dość wyraźny sposób wpłynęło na walory wizualne tytułu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe NASCAR '15

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe NASCAR '15

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 3.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki GeForce 8800 GT lub lepsza
 • 7 GB HDD
 • Windows XP
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-760 2.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki GeForce GTX 260 lub lepsza
 • 7 GB HDD
 • Windows 7
PC
X360
PS3