Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2016, 14:36

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16-22 maja 2016 r.)

Miniony tydzień na polskim rynku gier ponownie obfitował w ciekawe wydarzenia. Techland zapowiedział pudełkowe wydania Rocket League i The Flame in the Flood, obejrzeliśmy zestaw nowych materiałów wideo m.in. z Bohemian Killing i Serial Cleaner oraz poznaliśmy kilka faktów o niezapowiedzianych jeszcze projektach rodzimych deweloperów.

Hard Reset: Redux zadebiutuje 3 czerwca. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16-22 maja 2016 r.) - wiadomość - 2016-05-23
Hard Reset: Redux zadebiutuje 3 czerwca.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze:

Rocket League Collector’s Edition

Firma Techland poinformowała o zamiarze wydania w naszym kraju pudełkowej wersji Rocket League. Dostępna ona będzie tylko w formie edycji kolekcjonerskiej i wyłącznie na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Premiera zaplanowana została na 24 czerwca, a sugerowana cena detaliczna wyniesie 129,90 złotych.

Poza samą grą wydanie to zaoferuje następujące dodatki:

 1. trzy DLC - Supersonic Fury, Revenge of the Battle-Cars i Chaos Run, zawierające nowe auta i części do nich,
 2. kolekcjonerski plakat,
 3. wcześniejszy dostęp do czterech nowych samochodów, które przez kilka tygodni będą dostępne na wyłączność tylko dla posiadaczy edycji kolekcjonerskiej.

The Flame in the Flood

Ponadto firma Techland ujawniła szczegóły pudełkowego wydania The Flame in the Flood. Gra ukaże się w naszym kraju w formie tzw. edycji Ostatnia Ocalała, która trafi na pecety w lipcu tego roku. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 59,00 zł i w zamian za tę kwotę otrzymamy kilka fizycznych dodatków:

 1. artbook,
 2. poradnik przetrwania,
 3. odznaki sprawności w postaci naklejek,
 4. pocztówki z widokami z gry.

Pozostałe wieści

Hard Reset: Redux - data premiery, wymagania sprzętowe i nowy gameplay

Polskie studio Flying Wild Hog ogłosiło datę premiery Hard Reset: Redux, czyli odświeżonej i rozszerzonej wersji swojej debiutanckiej gry. Produkcja trafi do sprzedaży 3 czerwca na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Twórcy udostępnili także nowy materiał video, pokazujący trwający piętnaście minut zapis rozgrywki. Ujawniono również minimalne wymagania sprzętowe wersji pecetowej.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: 2.5 GHz Intel Pentium 4 / AMD Athlon 64
 2. Pamięć RAM: 2 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce 8800GS / ATI Radeon HD 3870, z 512 MB pamięci lub lepsza
 4. System operacyjny: Windows XP
 5. Miejsce na dysku: 5 GB

Techland pracuje nad dwiema grami AAA

Stoisko Techlandu na tegorocznym Digital Dragons w Krakowie. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16-22 maja 2016 r.) - wiadomość - 2016-05-23
Stoisko Techlandu na tegorocznym Digital Dragons w Krakowie.

Podczas zorganizowanej w Krakowie konferencji Digital Dragons, prezes i założyciel studia Techland zapowiedział, że firma tworzy obecnie dwie wysokobudżetowe gry, których produkcja ma łącznie pochłonąć 300 mln złotych. Jedną z nich najprawdopodobniej jest Dying Light 2.

Z kolei drugi projekt stanowi pozycję utrzymaną w klimatach fantasy, z dużym otwartym światem i elementami RPG. To całkowicie nowy tytuł, niebędący ani kontynuacją którejś z poprzednich marek studia, ani wariacją na temat odstawionego na boczny tor Hellraida. Zaoferuje on rozgrywkę dla pojedynczego gracza oraz tryb kooperacyjny. Tytuł obecnie znajduje się w fazie preprodukcji i ciężko powiedzieć, kiedy otrzymamy bardziej szczegółowe informacje na jego temat.

Wiedźmin 3: Krew i wino

Nadchodząca premiera dodatku Wiedźmin 3: Krew i wino sprawiła, że miniony tydzień obfitował w świeże materiały oraz informacje związane z tym projektem. Twórcy opublikowali nowy zwiastun oraz muzyczny motyw przewodni rozszerzenia, dostępny w dwóch wersjach – z polskim i angielskim wokalem. Utwór został skomponowany na bazie kołysanki wampirzycy (Lullaby of Woe), znanej ze zwiastuna Pamiętna noc.

Ponadto studio CD Projekt RED poinformowalo, że dodatek Krew i wino będzie ważyć od 10 do 15 GB (w zależności od platformy sprzętowej).

Muzyka z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na żywo w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Rychła premiera dodatku Krew i wino nie jest jedyną nadchodzącą atrakcją dla fanów marki. W ramach dziewiątej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie odbędzie się koncert Video Game Show: Wiedźmin 3: Dziki Gon, pozwalający posłuchać na żywo muzyki z ostatniej gry studia CD Projekt RED oraz dodatków do niej.

Koncert odbędzie się 30 maja o godz. 19:00 w Tauron Arena Kraków przy ulicy Stanisława Lema 7. Program wydarzenia przedstawia się następująco:

 1. Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński – suita z muzyką z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.
 2. Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński – suita z muzyką z gry Wiedźmin 3: Serca z Kamienia.
 3. Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński, Piotr Musiał – suita z muzyką z gry Wiedźmin 3: Krew i wino.

Utwory zostaną wykonane przez Orkiestrę AUKSO pod batutą Marka Mosia. Towarzyszyć jej będzie folkmetalowy zespół Percival Schuttenbach, który brał udział w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do gry. Gościem specjalnym koncertu ma być piosenkarka Monika Brodka. Artystka w ramach zwieńczenia uroczystości zaprezentuje własną aranżację wspomnianej wcześniej kołysanki Lullaby of Woe.

Kolejny Wiedźmin najwcześniej za sześć lat?

Po premierze dodatku Krew i wino Geralt uda się na długi urlop. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16-22 maja 2016 r.) - wiadomość - 2016-05-23
Po premierze dodatku Krew i wino Geralt uda się na długi urlop.

Wszystkie te atrakcje będą musiały wystarczyć fanom na długo, gdyż Marcin Iwiński, czyli dyrektor generalny CD Projekt RED, stwierdził, że studio nie planuje w najbliższym czasie kolejnych produkcji osadzonych w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Zespół ma dokładnie rozplanowane najbliższe lata, aż do 2021 roku, i nie ma w nich miejsca na nowego Wiedźmina. Wynika z tego, że jeśli kolejna odsłona cyklu kiedykolwiek postanie, to najwcześniej zobaczymy ją w 2022 r.

Bohemian Killing – nowy zwiastun

Polskie studio The Moonwalls wypuściło nowy zwiastun Bohemian Killing, czyli przygodówki wykonanej w konwencji dramatu sądowego, w której wcielamy się w mordercę próbującego uniknąć wyroku skazującego.

Przypomnijmy, że gra zmierza wyłącznie na pecety, a jej premiera ma nastąpić w tym roku.

Serial Cleaner – pierwsze fragmenty rozgrywki

Serwis Graczpospolita.pl opublikował filmik nagrany podczas Digital Dragons, który pokazuje pierwsze fragmenty rozgrywki z projektu Serial Cleaner. Przypomnijmy, że jest to skradanka krakowskiego studia iFun4all, w której wcielimy się w profesjonalistę zajmującego się zacieraniem śladów po morderstwach. Na razie autorzy nie podali platform sprzętowych, ani planowanej daty premiery.

Ciekawe linki

 1. Homefront: The Revolution od dziś na rynku
 2. Fire Emblem Fates dostępne w Europie
 3. Gry w pudełkach - najciekawsze oferty na weekend 21-22 maja
 4. Najlepsze polskie gry mobilne z Digital Dragons 2016