Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2016, 09:57

autor: Góral

Wiedźmin 3: Krew i wino będzie ważyć od 10 do 15 GB

Przedstawiciel studia CD Projekt RED wyjawił na Twitterze, że rozszerzenie Krew i wino do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie ważyć - w zależności od platformy sprzętowej - od 10 do 15 GB.

Krew i wino będzie ważyć niemało, ale za to w dodatku zadebiutuje kraina Touissant. - Wiedźmin 3: Krew i wino będzie ważyć od 10 do 15 GB - wiadomość - 2016-05-20
Krew i wino będzie ważyć niemało, ale za to w dodatku zadebiutuje kraina Touissant.

Marcin Momot, odpowiedzialny w studiu CD Projekt RED za komunikację ze społecznością, wyjawił na Twitterze, że nadchodzący dodatek Krew i wino będzie ważyć od 10 do 15 GB (w zależności od platformy sprzętowej). Nieco później sprostował, że chodzi o samo rozszerzenie, gdyż przy okazji pojawi się także nowa aktualizacja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, o której pisaliśmy jakiś czas temu. Wprowadzi ona przede wszystkim zmiany w interfejsie. Oprócz tego mapa zostanie wyposażona w nowe znaczniki i opcje filtrowania, treść podnoszonych dokumentów będzie można od razu przeczytać, a wybieranie Znaków nie będzie wymagać zatwierdzania decyzji przyciskiem. Powróćmy jeszcze na chwilę do rozmiaru rozszerzenia Krew i wino. Poprzedni duży dodatek, czyli Serca z Kamienia, był kilkukrotnie mniejszy, gdyż ważył od około 2 do 5 GB, w zależności od platformy sprzętowej. Nadchodzące DLC zawierać będzie jednak nową krainę Touissant, co tłumaczy wagę produkcji.

Marcin Momot ujawnia rozmiar dodatku Krew i wino / Źródło: Twitter.
Marcin Momot ujawnia rozmiar dodatku Krew i wino / Źródło: Twitter.

Od kilku dni jesteśmy zalewani kolejnymi informacjami związanymi z dodatkiem Krew i wino, więc z pewnością wiecie już o nim większość rzeczy. Przypominam więc tylko, że rozszerzenie ukaże się 31 maja na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach osobistych. Użytkownicy dwóch ostatnich platform sprzętowych będą mogli nabyć w Polsce wydanie pudełkowe, zawierające kod na DLC, poradnik do Gwinta, dwie nowe talie (Nilfgaard i Królestwa Północy), żetony do gry oraz specjalne pudełko. Natomiast poniżej obejrzycie wczorajszy zwiastun produkcji.

Wiedźmin 3: Krew i wino będzie ważyć od 10 do 15 GB - ilustracja #4

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował na rynku w maju 2015 roku. Tytuł został niesamowicie ciepło przyjęty przez media i graczy, co zaowocowało setkami rozmaitych nagród oraz 6 milionami egzemplarzy sprzedanymi w pierwszych tygodniach obecności gry w sklepach. Produkcja cały czas cieszy się sporym powodzeniem, co przekłada się na dobrą sytuację finansową firmy CD Projekt, która w I kwartale bieżącego roku zanotowała 32,6 miliony zysku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.