Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2015, 15:10

autor: Góral

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia zadebiutują 13 października o 1:00 w nocy

Poznaliśmy dokładną godzinę premiery Serc z Kamienia - pierwszego dużego dodatku do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Rozszerzenie ukaże się 13 października o godzinie 1:00 w nocy i będzie ważyć, w zależności od platformy sprzętowej, od 2 do 5 GB.

Marcin Momot, odpowiedzialny w studiu CD Projekt RED za kontakt ze społecznością, ujawnił na Twitterze dokładną godzinę debiutu i rozmiar Serc z Kamienia – pierwszego dużego dodatku do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Rozszerzenie zadebiutuje 13 października o godzinie 1:00 w nocy i będzie ważyć około 2,3 GB (wersja z GOG.com i Steama), 4 GB (Origin), 2 – 4 GB w przypadku PlayStation 4 (w zależności od SKU) i 5 GB na Xboksie One. Momot wyjaśnił także, że ze względu na stosunkowo mały rozmiar, nie będzie możliwe wcześniejsze ściągnięcie danych (pre-load). Warto jednak pobrać patch 1.10 sprzed kilku dni, gdyż bez niego nie rozpoczniemy zabawy w dodatku.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia – Geralt dojedzie do celu za kilkanaście godzin. - Wiedźmin 3: Serca z Kamienia zadebiutują 13 października o 1:00 w nocy - wiadomość - 2015-10-12
Wiedźmin 3: Serca z Kamienia – Geralt dojedzie do celu za kilkanaście godzin.
Wiedźmin 3: Serca z Kamienia w skrócie:
  • Pierwsze duże rozszerzenie do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  • Ukaże się 13 października o godzinie 1:00
  • Dodatek będzie dostępny na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC

Serca z Kamienia to fabularne rozszerzenie do uznanej produkcji RPG, w którym ponownie wcielimy się w Geralta. Tym razem zostanie on wynajęty przez Pana Lusterko do wykonania kolejnego zadania, a podczas przygody bohater będzie musiał zmierzyć się z nieśmiertelnym Olgierdem von Everecem. Przejście wątku głównego zajmować ma około 10 godzin, a kilka dodatkowych godzin wykręcimy na zadaniach pobocznych.

Rozgrywka w dodatku dostosowana ma być do postaci na 30 poziomie doświadczenia. Rozpoczniecie ją w Velen, albo uruchamiając specjalny tryb „Nowa gra: Serca z Kamienia”, w którym program sam wygeneruje Geralta na odpowiednim levelu.

Na koniec przypominam, że w przyszłym roku doczekamy się Krwi i wina – drugiego dodatku fabularnego o podobnym kalibrze.