Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2015, 08:45

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Wiedźmin 3: Dziki Gon - poznaliśmy zawartość patcha 1.10 [aktualizacja: patch już dostępny]

Studio CD Projekt RED opublikowało listę zmian, które wejdą w życie wraz z aktualizacją 1.10 do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Między innymi stabilność i wydajność produkcji ulegnie ulepszeniu, deweloper wyeliminuje szereg rozmaitych błędów i nie tylko.

AKTUALIZACJA:

Studio CD Projekt RED udostępniło patch 1.10 na wszystkich docelowych platformach sprzętowych. Wesołą nowinę przekazał na Twitterze Marcin Momot, odpowiedzialny m.in. za kontakt ze społecznością produkcji. Patch waży około 15 GB na konsolach i między 6 a 15 GB na PC-tach, w zależności od platformy z jakiej korzystacie.

Studio CD Projekt RED opublikowało listę zmian, których doczekamy się w nadchodzącej, potężnej aktualizacji 1.10 do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Liczba nowinek i usprawnień jest naprawdę ogromna, gdyż deweloperzy postanowili ulepszyć m.in. oprawę dźwiękową, rozgrywkę, wydajność, stabilność, GUI, wyeliminować problemy z zadaniami i nie tylko. Jeżeli chcecie zapoznać się z całością, liczącą aż 14 stron, to odsyłamy do udostępnionego dokumentu, a poniżej publikujemy niewielką część nowinek. Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy patch zostanie udostępniony graczom, ale najprawdopodobniej nastąpi to za kilka dni przy okazji premiery dodatku Serca z Kamienia, który ukaże się 13 października na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC.

Premiera patcha zapewne zbiegnie się z wydaniem dodatku Serca z Kamienia. - Wiedźmin 3: Dziki Gon - poznaliśmy zawartość patcha 1.10 [aktualizacja - patch już dostępny] - wiadomość - 2015-10-10
Premiera patcha zapewne zbiegnie się z wydaniem dodatku Serca z Kamienia.

Patch 1.10 w skrócie:

Rozgrywka:

 • wyeliminowanie szeregu różnych błędów, w tym tych powodujących nieprawidłową regenerację wytrzymałości, złego zliczania wagi przedmiotów w ekwipunku czy też tego związanego z działaniem eliksiru Wyśmienity Grom;
 • wprowadzenie modyfikacji uniemożliwiającej sprzedaż petard i eliksirów;
 • ulepszenia Gwinta, łącznie z możliwością wyboru poziomów trudności;
 • ulepszenie balansu w trybie Nowa Gra +;
 • ulepszenia HUD-u;
 • opcja pokaż / ukryj HUD /minimapa przy użyciu jednego przycisku / kliknięcia;
 • naprawa błędów w rozmaitych zadaniach.

Audio:

 • w kilku przypadkach dodane zostaną nowe opcje dialogowe;
 • eliminacja kilku błędów i dodanie muzyki po wyścigu konnym w zadaniu Historia Ciri: Wyścig.

Wydajność:

 • poprawa wydajności w rozmaitych sytuacjach, w których występowały z nią problemy;
 • brak błędów krytycznych w przypadku kart grafiki AMD Radeon R9 285 i GeForce GTX 980;
 • lepsze zarządzanie pamięcią w przypadku Xboksa One.

Wiedźmin 3: Dziki Gon dostępny jest na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC od maja bieżącego roku. Długo wyczekiwane polskie RPG sprostało wysokim wymaganiom fanów i okazało się jedną z najcieplej przyjętych tegorocznych produkcji. Do końca czerwca sprzedano ponad 6 milionów egzemplarzy.

Od momentu premiery deweloperzy ze studia CD projekt RED cały czas pracują nad ulepszaniem gry, publikując kolejne łatki. Dodatkowo w najbliższych miesiącach pojawią się dwa płatne rozszerzenia. O pierwszym, Serca z Kamienia, już wspominaliśmy. Natomiast drugi, zatytułowany Krew i wino pojawi się na rynku w 2016 roku.