Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2016, 15:37

autor: Maciej "Makek" Kowalczyk

The Elder Scrolls: Legends - 40 minut rozgrywki

Na oficjalnym kanale Bethesdy na YouTube pojawił się ponad 40-minutowy gameplay z The Elder Scrolls: Legends – strategicznej gry karcianej. Materiał wideo przedstawia podstawowe założenia oraz mechanikę rozgrywki.

Premiera The Elder Scrolls: Legends została wyznaczona na bliżej nieokreślony 2016 rok. - The Elder Scrolls: Legends - 40 minut rozgrywki - wiadomość - 2016-05-23
Premiera The Elder Scrolls: Legends została wyznaczona na bliżej nieokreślony 2016 rok.

Najnowszy gameplay z The Elder Scrolls: Legends pochodzi z PAX East 2016 – imprezy związanej z branżą elektronicznej rozrywki, odbywającej się co roku w Bostonie. Podczas tegorocznej edycji, która odbyła się w dniach 22-24 kwietnia, Bethesda pokazała aż 40 minut rozgrywki z najnowszej gry ze świata The Elder Scrolls.

Materiał wideo składa się z czterech pojedynków pomiędzy deweloperami. Każdy z nich wzbogacony jest komentarzami twórców, którzy na bieżąco opisują karty, jakich używają w grze, a ponadto tłumaczą poszczególne zagrania i ruchy. Widzimy, jak gracze wybierają talie, którymi chcą zagrać w danym pojedynku, a następnie przed rozpoczęciem właściwej walki odrzucają niektóre z kart. Są to rozwiązania dobrze znane graczom Hearthstone: Heroes of Warcraft, dla którego konkurencję ma stworzyć właśnie The Elder Scrolls: Legends. Produkcja od Bethesdy ma mieć jednak swój własny charakter, przejawiający się chociażby w kartach nawiązujących do uniwersum serii The Elder Scrolls. Oprócz tego ujawniono dostępne tryby gry - bitwę, arenę oraz kampanię fabularną.

Pierwszy gameplay z The Elder Scrolls: Legends pojawił się miesiąc temu, jednak trwał on niecałe 2 minuty. Najnowszy film z pewnością zadowoli osoby czekające na ten tytuł – jest to pierwszy tak konkretny materiał wideo z tej zapowiedzianej na ubiegłorocznym E3 karcianki od Bethesdy. Premiera tytułu jest zaplanowana na 2016 rok, jednak do tej pory nie ujawniono dokładnej daty. Gra ma pojawić się na PC oraz iOS, choć jak przyznają twórcy w powyższym filmie, są też plany wydania The Elder Scrolls: Legends na inne platformy. Ponadto deweloperzy udostępnili zamkniętą betę gry, do której można zapisywać się na oficjalnej stronie internetowej The Elder Scrolls: Legends.