Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2016, 17:46

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Uncharted 4: Kres Złodzieja z ponad 2,7 mln sprzedanych egzemplarzy

Uncharted 4: Kres Złodzieja, najnowsza odsłona słynnej serii autorstwa studia Naughty Dog, rozeszła się w pierwszym tygodniu sprzedaży w nakładzie przekraczającym 2,7 miliona egzemplarzy.

10 maja na rynku zadebiutowała jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji na konsolę PlayStation 4. Mowa oczywiście o Uncharted 4: Kres Złodzieja od studia Naughty Dog. Tytuł, zgodnie z oczekiwaniami, okazał się świetną propozycją dla miłośników przygodowych gier akcji, a dodatkowo osiągnął duży sukces komercyjny. Na blogu PlayStation pochwalono się bowiem, że w pierwszym tygodniu obecności w sklepach projekt rozszedł się w nakładzie przekraczającym 2,7 miliona egzemplarzy. Liczba ta zawiera zarówno nośniki fizyczne, jak i kopie sprzedane w cyfrowej dystrybucji do 16 maja. Uncharted 4: Kres Złodzieja zdobył też tytuł najszybciej sprzedającej się gry first party (produkcja stworzona przez wewnętrzne studio Sony) na PlayStation 4.

Uncharted 4 to jedna z najlepszych, najładniejszych i najlepiej sprzedających się gier na PlayStation 4. - Uncharted 4: Kres Złodzieja z ponad 2,7 mln sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2016-05-23
Uncharted 4 to jedna z najlepszych, najładniejszych i najlepiej sprzedających się gier na PlayStation 4.
Uncharted 4: Kres Złodzieja w skrócie:
  • Przygodowa gra akcji na konsolę PlayStation 4
  • Ukazała się 10 maja bieżącego roku
  • W pierwszym tygodniu sprzedano 2,7 mln egzemplarzy
  • Za tytuł odpowiada studio Naughty Dog

Przed premierą czwartej części sprzedaż całego cyklu przekroczyła 28 milionów egzemplarzy. Oznacza to, że obecnie mówimy już o około 31 milionach. Jak na serię dostępną tylko na konsolach jednej firmy, z pewnością jest to rezultat godny pozazdroszczenia. Przypominamy, że do tej pory ukazało się łącznie pięć głównych odsłon cyklu - Uncharted: Drake's Fortune z 2007 roku, Uncharted 2: Pośród Złodziei z 2009, Uncharted 3: Oszustwo Drake'a z 2011 (wszystkie na PlayStation 3), Uncharted: Złota Otchłań z 2011 (PlayStation Vita) i opisywane dziś Uncharted 4. Ponadto na PSV zagościła tez karcianka Uncharted: Pogoń za Fortuną, na PS4 Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a, a na urządzeniach mobilnych Uncharted: Fortune Hunter.

Uncharted 4: Kres Złodzieja z ponad 2,7 mln sprzedanych egzemplarzy - ilustracja #3

Seria Uncharted opowiada o przygodach poszukiwacza przygód Nathana Drake’a. W czwartej części łączy on siły ze swoim bratem Samem, którego uważał za zmarłego. Pewnego dnia okazało się jednak, że ten ma się dobrze, ale potrzebuje pomocy w odnalezieniu skarbu pirata Henry’ego Avery’ego. W odróżnieniu od wcześniejszych części, czwórka oferuje nieco większą swobodę działania, jest oczywiście najładniejszą odsłoną, a dodatkowo posiada rozbudowany tryb multiplayer, który będzie rozwijany darmowymi dodatkami przez najbliższy rok.