Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2016, 10:10

autor: Góral

Uncharted 4: Kres Złodzieja z darmowymi dodatkami do multiplayera

Na kilka dni przed premierą gry Uncharted 4: Kres Złodzieja studio Naughty Dog postanowiło wyjaśnić wszystkie kwestie związane z multiplayerem produkcji. M.in. dowiedzieliśmy się, że przyszłe tryby i mapy udostępniane będą za darmo.

Uncharted 4: Kres Złodzieja z darmowymi mapami i trybami gry - ilustracja #1

Za kilka dni, a dokładniej pisząc 10 maja, na konsoli PlayStation 4 ukaże się wyczekiwane Uncharted 4: Kres Złodzieja. Tuż przed debiutem produkcji studio Naughty Dog postanowiło podzielić się szczegółowymi informacjami związanymi z multiplayerem. Przede wszystkim ujawniono, że wszystkie mapy i tryby, które ukażą się po premierze nowych przygód Nathana udostępniane będą za darmo, a przedmioty znajdujące się w sklepie gry zakupimy za pieniądze zarobione podczas zabawy, więc, jeżeli się Wam zbytnio nie spieszy, to zdobędziecie wszystko bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Dzięki temu tryb wieloosobowy nie będzie w żaden sposób podzielony, tak samo jak i społeczność skupiona wokół niego, co z pewnością jest świetnym rozwiązaniem.

Główne cele przyświecające studiu Naughty Dog w przypadku multiplayera.
Główne cele przyświecające studiu Naughty Dog w przypadku multiplayera.

Zasada działania systemu ekonomicznego związanego z dodatkami jest bardzo prosta. Za wygrywanie meczy i wykonywanie codziennych wyzwań otrzymywać mamy relikty, dzięki którym otworzymy skrzynie z losowo dobieranymi przedmiotami, przy czym jeżeli już posiadamy jakiś element, to nie znajdziemy go w kolejnych paczkach. W ten sposób uzyskamy dostęp do broni i mocy, które pojawią się w DLC oraz do kosmetycznych itemów pokroju kapeluszy i zaczepek. Jeżeli będzie się Wam strasznie spieszyć, to zakupicie Uncharted Points w PlayStation Store i za nie odblokujecie dodatkową zawartość.

Zasada działania systemu ekonomicznego w Uncharted 4.
Zasada działania systemu ekonomicznego w Uncharted 4.

Jeżeli chodzi o sam rozwój multiplayera, to również poznaliśmy plany deweloperów. Darmowe dodatki pojawiać mają się do wiosny 2017 roku. Latem bieżącego roku doczekamy się chociażby nowych map, trybów gry i broni. Jesienią pojawi się tryb co-op, plus kolejne lokacje i rozmaite przedmioty. Zimą ponownie otrzymamy dodatkowe przedmioty, narzędzia mordu itd., a wiosną przyszłego roku zadebiutuje podobny zestaw gadżetów.

Plany dewelopera związane z rozwojem multiplayera Uncharted 4.
Plany dewelopera związane z rozwojem multiplayera Uncharted 4.
Uncharted 4: Kres Złodzieja w skrócie:
  • Przygodowa gra akcji na konsolę PlayStation 4
  • Za produkcję odpowiada studio Naughty Dog
  • Tytuł zaoferuje rozbudowaną kampanię fabularną i multiplayer
  • Gra ukaże się 10 maja

Na sam koniec wyjaśniono jeszcze system rankingowy i wymieniono to, co otrzymamy w dniu premiery gry. W trybie Ranked Team Deathmatch będziemy walczyć o rangi od Bronze III do Diamond I. Punkty przyznawane będą oczywiście za zwycięstwa, a odbierane za przegrane. Po uzbieraniu wyznaczonej liczby dostaniemy się Qualifiers, gdzie będziemy musieli wygrać wyznaczoną liczbę meczy (np. 3 z kolejnych 5 spotkań). Jeżeli nam się uda, to wejdziemy na kolejny stopień rozwoju, a jeżeli nie, to wypadniemy z kwalifikacji i proces trzeba będzie powtórzyć od początku.

Kolejnym trybem będzie Command, w którym zabawa polegać ma na przejmowaniu wyznaczonych celów, zapewniających stały dopływ punktów dopóki je kontrolujemy. Dodatkowo osoba z ekipy mająca na swoim koncie najwięcej punktów zostanie kapitanem. Tytuł ten zapewni dodatkowe korzyści (tańsze przedmioty, szybsze leczenie kolegów itd.), a dodatkowo można go będzie levelować, zyskując jeszcze więcej korzyści. Im jednak lepiej sobie radzimy, tym jesteśmy bardziej widoczni dla wrogów, a jeżeli kapitan da się zabić, zapewni przeciwnej drużynie spory zastrzyk punktów.

Poza tym w Uncharted 4 znajdziemy także klasyczny Team Deathmatch (drużyna, która jako pierwsza zabije wyznaczoną liczbę wrogów wygrywa), Plunder (zdobycie bożka i zaniesienie go w wyznaczone miejsce), Warm Up Playlist (swego rodzaju trening pozwalający poznać mechanikę zabawy) oraz Trials (zabawa ze sztuczna inteligencją w 10 specjalnych wyzwaniach).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja