Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2016, 10:52

Mighty No. 9 - platformówka ojca serii Mega Man osiągnęła złoty status

Zespół Comcept poinformował, że będąca duchowym spadkobiercą marki Mega Man platformówka Mighty No. 9 osiągnęła złoty status. To pozwoliło autorom ujawnić termin premiery gry i możemy być pewni, że tym razem zostanie on dotrzymany.

Oczekiwanie na premierę Mighty No. 9 wkrótce dobiegnie końca. - Mighty No. 9  - platformówka ojca serii Mega Man osiągnęła złoty status  - wiadomość - 2016-05-03
Oczekiwanie na premierę Mighty No. 9 wkrótce dobiegnie końca.

Po prawie trzech latach od kickstarterowego sukcesu prace nad platformówką Mighty No. 9 wreszcie dobiegły końca. Japońskie studio Comcept właśnie ogłosiło na oficjalnej stronie, że gra uzyskała tzw. złoty status i tym samym możemy być pewni, że tytuł nie zaliczy już żadnych więcej opóźnień. Produkcja trafi do sprzedaży 21 czerwca w Stanach Zjednoczonych oraz Azji, a trzy dni później udostępniona zostanie na pozostałych rynkach, w tym europejskim. Projekt otrzyma zarówno wydanie pudełkowe, jak i cyfrowe w przypadku wersji na PlayStation 4, Wii U i Xboksa One. Natomiast posiadacze pecetów i konsol PlayStation 3 i Xbox 360 będą mogli nabyć wyłącznie edycję cyfrową. Twórcy planują przeniesienie swojego dzieła także na konsole przenośne PlayStation Vita oraz 3DS, ale na te platformy sprzętowe gra trafi w późniejszym terminie.

Przypomnijmy, że powstanie Mighty No. 9 było możliwe dzięki hojności fanów, którzy w 2013 roku podczas zbiórki w serwisie Kickstarter wsparli autorów kwotą ponad 3,8 mln dolarów. Początkowo premiera planowana była na 2015 r, ale projekt zaliczył wiele opóźnień. Mamy nadzieję, że ostateczna wersja spełni pokładane w niej nadzieje.

Mighty No. 9 wzbudza zainteresowanie głównie z powodu zespołu, który stoi za tą produkcją. Grę zaprojektował bowiem Keiji Inafune, czyli ojciec kultowego cyklu Mega Man. Przez długie lata próbował on bezskutecznie przekonać firmę Capcom do sfinansowania nowej odsłony tej marki. W końcu twórca stracił cierpliwość, odszedł z pracy i założył własne studio. Inafune był przekonany, że gracze wciąż są zainteresowani tego typu projektami. Sukces zbiórki crowdfundingowej dobitnie pokazał, że miał rację.

Przypomnijmy, że Mighty No. 9 to platformówka stanowiąca rozwiniecie pomysłów z serii Mega Man. W kampanii wcielimy się w robota imieniem Beck, który będzie musiał uratować świat przed swoimi mechanicznymi braćmi, zainfekowanymi agresywnym wirusem. Grafika wykonana zostanie w pełnym 3D, ale mechanizmy rozgrywki pozostaną dwuwymiarowe. Gra położy duży nacisk an eksplorację oraz walkę, a podczas zabawy będziemy musieli wykorzystywać sukcesywnie zdobywane specjalne moce. Poza kampanią dostępny będzie także tryb kooperacyjny.

  1. Mighty No. 9 – oficjalna strona gry
  2. Mighty No. 9 – strona Kickstartera