Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2016, 11:29

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Zwiastun Call of Duty: Infinite Warfare nie podoba się pracownikom studia DICE

Część pracowników studia DICE postanowiła wyrazić na Twitterze swoje niepochlebne opinie o wczorajszej prezentacji gry Call of Duty: Infinite Warfare. Wśród zarzutów padły stwierdzenia o grafice rodem z 2010 roku, słabym montażu materiału i nie tylko. Jednocześnie Szwedzi zachwalają nadchodzącą zapowiedź nowego Battlefielda.

Call of Duty: Infinite Warfare budzi skrajne emocje. Ciekawe czy podobnie będzie w przypadku nowego Battlefielda? - Zwiastun Call of Duty: Infinite Warfare nie podoba się pracownikom studia DICE - wiadomość - 2016-05-03
Call of Duty: Infinite Warfare budzi skrajne emocje. Ciekawe czy podobnie będzie w przypadku nowego Battlefielda?

Wczorajsza zapowiedź Call of Duty: Infinite Warfare wywołała spore poruszenie wśród graczy. Jednym osobom podoba się kierunek, w którym podąża seria, innym wręcz przeciwnie. Z jednej strony ciepło przyjęto informacje o Call of Duty: Modern Warfare Remastered, z drugiej okazało się, że tytuł nie będzie sprzedawany osobno, a tylko w zestawie z nową odsłoną cyklu, co wkurzyło niejednego fana. Krótko pisząc, wczorajsze doniesienia z obozu firmy Activision budzą mieszane uczucia, a głos w sprawie postanowili zabrać także pracownicy studia… DICE. Dość często w tego typu przypadkach poszczególne ekipy poklepują się po plecach, mówiąc jak to dobrze zapowiada się jedna albo druga gra itd. Tym razem jednak deweloperzy postanowili się pośmiać z dokonań kolegów z konkurencyjnego obozu.

Roland Smedberg, odpowiedzialny w DICE m.in. za zwiastuny, wyraził swoje niezbyt przychylne zdanie (dzięki, PlayStation LifeStyle) na temat trailera Call of Duty: Infinite Warfare, mówiąc m.in. o grafice z 2010 roku i edycji materiału rodem ze szkoły podstawowej. W kolejnym poście wspomniał jeszcze o „brzydkim wykorzystaniu” depth of field i słabym oświetleniu. Wszystko to podsumował stwierdzeniem, że „Internet stopi się” w piątek, kiedy to odbędzie się zapowiedź nowego Battlefielda.

Posty z Twittera Rolanda Smedberga.
Posty z Twittera Rolanda Smedberga.
Zwiastun Call of Duty: Infinite Warfare nie podoba się pracownikom studia DICE - ilustracja #3
Zwiastun Call of Duty: Infinite Warfare nie podoba się pracownikom studia DICE - ilustracja #4

To jednak nie jedyne krytyczne opinie pracowników studia DICE, gdyż Randy Evans odpowiedzialny za nadchodzący zwiastun kolejnego Battlefielda, stwierdził, że to, co zaprezentowało Infinity Ward wygląda jak gra sprzed 10 lat, a inżynier Julian Manolov zapytał się o link do materiału z faktyczną grą, gdyż uważa, że zwiastun to zwykła kilkuminutowa pokazówka CG.

Wychodzi więc na to, że DICE szykuje coś naprawdę ekstra na najbliższy piątek, gdyż jak widać powyżej, pracownicy szwedzkiego studia są bardzo pewni swojego dzieła. Czekamy zatem na prezentację ich strzelanki, która odbędzie się 6 maja o godzinie 22:00 czasu polskiego.

Zwiastun Call of Duty: Infinite Warfare nie podoba się pracownikom studia DICE - ilustracja #5
Posty Randy’ego Evansa i Juliana Manolova na Twitterze.
Posty Randy’ego Evansa i Juliana Manolova na Twitterze.