Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2016, 11:49

autor: Arantasar

Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr z zaawansowanym systemem zniszczeń

Studio Neocore Games udostępniło nowy materiał wideo z gry Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr. Filmik prezentuje fragmenty rozgrywki, koncentrując się na systemie zniszczeń. Tytuł ma ukazać się jeszcze w tym roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Gra Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr ma oferować rozbudowany system zniszczeń. - Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr z zaawansowanym systemem zniszczeń - wiadomość - 2016-05-05
Gra Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr ma oferować rozbudowany system zniszczeń.

Węgierskie studio Neocore Games opublikowało nowy materiał dotyczący zapowiedzianej w lipcu ubiegłego roku produkcji – RPG akcji Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr. Ponad dwuminutowe nagranie prezentuje fragmenty rozgrywki, skupiając się przede wszystkim na zaawansowanym systemie zniszczeń.

Deweloperzy chwalą się, że niemal każdy obiekt obecny w grze możne zostać poważnie uszkodzony, rozsadzony lub w inny sposób usunięty. Zachowanie danego elementu zależy od szeregu czynników. Po pierwsze, istotna jest wielkość. Większe przedmioty mogą przyjąć więcej ołowiu, w związku z czym posłużą nam dłużej. Po drugie, nie każdy materiał jest równie wytrzymały. Czasem jakość jest ważniejsza niż ilość i mniejszy, ale wykonany z lepszego tworzywa przedmiot wytrzyma więcej. Wreszcie, po trzecie, liczy się także to, co dzierżmy w dłoniach. Standardowe karabiny nie przebiją się przez najmocniejsze osłony, ale nowoczesne technologie to już co innego.

System zniszczeń w grze Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr jest o tyle istotny, że tytuł w dużej mierze opiera się na wykorzystaniu osłon. W związku z tym należy je dobierać rozważnie i uwzględnić ich tymczasowy charakter. Deweloperzy podkreślają także, że system zniszczeń stanowi dla gracza nie tylko szansę, ale również zagrożenie. Niektóre przedmioty, zawierające niebezpieczne substancje lub z nich wykonane, mogą eksplodować. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o standardowe wybuchające beczki – każdy zdetonowany obiekt wytwarza mniejszą lub większą falę uderzeniową, a do tego razi otoczenie gradem odłamków. Z uwagi na to nawet niewielka eksplozja w odpowiednim otoczeniu może doprowadzić do olbrzymich zniszczeń.

Gra Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr ma ukazać się jeszcze w tym roku. Platformy docelowe to komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr to RPG akcji osadzone w uniwersum opracowanym przez brytyjskie studio Games Workshop. Jest to ponury świat odległej przyszłości, targany brutalnymi konfliktami. W grze wcielamy się w rolę agenta Inkwizycji, która zajmuje się tropieniem i eliminowaniem wszelkiej maści popleczników Chaosu. Tytuł ma oferować rozbudowaną kampanię fabularną. Jako jego kontynuację przewidziano swobodną zabawę w otwartym świecie gry, z typowo sandboksowym modelem rozgrywki. Za proces deweloperski odpowiada firma Neocore Games, która stworzyła wcześniej trylogię The Incredible Adventures of Van Helsing.