Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2016, 11:49

autor: Arantasar

Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr z zaawansowanym systemem zniszczeń

Studio Neocore Games udostępniło nowy materiał wideo z gry Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr. Filmik prezentuje fragmenty rozgrywki, koncentrując się na systemie zniszczeń. Tytuł ma ukazać się jeszcze w tym roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Gra Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr ma oferować rozbudowany system zniszczeń. - Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr z zaawansowanym systemem zniszczeń - wiadomość - 2016-05-05
Gra Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr ma oferować rozbudowany system zniszczeń.

Węgierskie studio Neocore Games opublikowało nowy materiał dotyczący zapowiedzianej w lipcu ubiegłego roku produkcji – RPG akcji Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr. Ponad dwuminutowe nagranie prezentuje fragmenty rozgrywki, skupiając się przede wszystkim na zaawansowanym systemie zniszczeń.

Deweloperzy chwalą się, że niemal każdy obiekt obecny w grze możne zostać poważnie uszkodzony, rozsadzony lub w inny sposób usunięty. Zachowanie danego elementu zależy od szeregu czynników. Po pierwsze, istotna jest wielkość. Większe przedmioty mogą przyjąć więcej ołowiu, w związku z czym posłużą nam dłużej. Po drugie, nie każdy materiał jest równie wytrzymały. Czasem jakość jest ważniejsza niż ilość i mniejszy, ale wykonany z lepszego tworzywa przedmiot wytrzyma więcej. Wreszcie, po trzecie, liczy się także to, co dzierżmy w dłoniach. Standardowe karabiny nie przebiją się przez najmocniejsze osłony, ale nowoczesne technologie to już co innego.

System zniszczeń w grze Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr jest o tyle istotny, że tytuł w dużej mierze opiera się na wykorzystaniu osłon. W związku z tym należy je dobierać rozważnie i uwzględnić ich tymczasowy charakter. Deweloperzy podkreślają także, że system zniszczeń stanowi dla gracza nie tylko szansę, ale również zagrożenie. Niektóre przedmioty, zawierające niebezpieczne substancje lub z nich wykonane, mogą eksplodować. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o standardowe wybuchające beczki – każdy zdetonowany obiekt wytwarza mniejszą lub większą falę uderzeniową, a do tego razi otoczenie gradem odłamków. Z uwagi na to nawet niewielka eksplozja w odpowiednim otoczeniu może doprowadzić do olbrzymich zniszczeń.

Gra Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr ma ukazać się jeszcze w tym roku. Platformy docelowe to komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr to RPG akcji osadzone w uniwersum opracowanym przez brytyjskie studio Games Workshop. Jest to ponury świat odległej przyszłości, targany brutalnymi konfliktami. W grze wcielamy się w rolę agenta Inkwizycji, która zajmuje się tropieniem i eliminowaniem wszelkiej maści popleczników Chaosu. Tytuł ma oferować rozbudowaną kampanię fabularną. Jako jego kontynuację przewidziano swobodną zabawę w otwartym świecie gry, z typowo sandboksowym modelem rozgrywki. Za proces deweloperski odpowiada firma Neocore Games, która stworzyła wcześniej trylogię The Incredible Adventures of Van Helsing.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr

Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr