Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2015, 18:55

autor: Paweł Krzystyniak

Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr. Studio Neocore Games zapowiada nową grę RPG

Węgierskie studio Neocore Games zapowiedziało nową produkcję o nazwie Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr. Jej premiera odbędzie się w przyszłym roku.

Neocore Games, węgierskie studio, które stworzyło wcześniej trylogię The Incredible Adventures of Van Helsing, postanowiło zabrać się za uniwersum Warhammera. Zapowiedziana dziś produkcja, czyli Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr wygląda na najbardziej ambitny projekt tej ekipy.

Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr ma być przedstawicielem gatunku RPG akcji z dużym, otwartym światem. Niestety, na chwilę obecną nie wiemy nic na temat rozgrywki. Twórcy ujawnili jedynie, że w grze wcielimy się w rolę agenta Inkwizycji.

Premiera najnowszej produkcji studia Neocore Games zaplanowana jest na 2016 rok. Gra trafi na PC, PlayStation 4 i Xboksa One.

Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr to nie jedyna produkcja z akcją osadzoną w uniwersum Warhammer 40,000. W ubiegłym roku zapowiedziano grę akcji Space Hulk: Deathwing, w której wcielimy się w rolę członków tytułowej jednostki. Pod koniec bieżącego roku premierę ma mieć Warhammer 40,000: Eternal Crusade, gra MMORPG tworzona przez studio Behaviour Interactive. Fanów strategii powinna zaś ucieszyć strategia Warhammer 40,000: Regicide. Gra tworzona jest z myślą o PC i platformach mobilnych, a jej premierę zaplanowano na ten rok.