Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka The Incredible Adventures of Van Helsing III (PC)
OkładkaThe Incredible Adventures of Van Helsing III (PC)

The Incredible Adventures of Van Helsing III

Trzecia odsłona wykreowanej przez studio Neocore Games serii gier z gatunku hack-and-slash, opowiadających o przygodach syna legendarnego pogromcy wampirów, Abrahama van Helsinga.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | kooperacja | RPG akcji

The Incredible Adventures of Van Helsing III Premiera

22maj2015

PC

29gru2017

XONE

30sty2020

PS4

Gry podobne do The Incredible Adventures of Van Helsing III

Diablo III

Torchlight II

Sacred 2: Fallen Angel

The Incredible Adventures of Van Helsing III to osadzony w gotycko-steampunkowym klimacie „diablopodobny” RPG akcji / hack’n’slash, stanowiący trzecią odsłonę cyklu o przygodach tytułowego łowcy potworów Van Helsinga. Gra została opracowana i wydana przez niezależne węgierskie studio Neocore Games. Oprócz serii The Incredible Adventures of Van Helsing, na koncie autorów znajduje się też cykl gier strategicznych Król Artur oraz umocowana w popularnym uniwersum WH40K gra Action-RPG Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr.

Fabuła

Van Helsing III kontynuuje wątki z części poprzednich. Gracz ponownie wciela się w łowcę potworów Van Helsinga juniora, który stara się zaprowadzić porządek w południowoeuropejskiej krainie Borgovia, gdzie o władzę walczą szaleni naukowcy oraz magiczne istoty. Protagonista wspierany jest przez ducha szlachcianki Katariny oraz przez lokalny ruch oporu.

Pomimo zwycięstwa nad armiami szalonego naukowca i ambitnego generała, Borgovia wciąż nie jest bezpieczna. Tym razem przeciwnikiem Van Helsinga jest jeden z jego byłych sojuszników, który wykorzystał i zdradził protagonistów pod koniec poprzedniej części, a potem zbiegł z najpotężniejszym artefaktem magicznej krainy. Jakby tego było mało, w zrujnowanej stolicy rozmnożyły się agresywne gangi, frakcje polityczne oraz oddziały tajemniczych kultystów, którzy w nieznanym celu gromadzą magiczno-mechaniczny sprzęt i głoszą rychły koniec świata. Przy okazji nowych przygód, Van Helsing będzie miał okazję lepiej poznać przeszłość swojej widmowej towarzyszki Lady Katariny.

Mechanika

The Incredible Adventures of Van Helsing III to gra z gatunku hack’n’slash / RPG akcji. Gracz obserwuje bohatera z perspektywy lotu ptaka i przemierza rozmaite lokacje mierząc się z całymi hordami przeciwników oraz potężnymi bossami. Odnoszone sukcesy pozwalają nam wznosić się na kolejne poziomy doświadczenia, dzięki czemu możemy rozwijać statystyki bohatera w wybranym kierunku oraz odblokowywać nowe umiejętności. Pokonani przeciwnicy pozostawiają też pieniądze oraz przedmioty, które możemy ekwipować, ulepszać i sprzedawać.

Styl gry determinowany jest przez wybraną klasę postaci, którą wybieramy z sześciu możliwych: Bounty Hunter pozwala nam eliminować wrogów z dystansu za pomocą broni konwencjonalnej oraz wyspecjalizowanych dronów, Elementalist również walczy z dystansu, ale za pomocą magicznych mocy, Protector sieka przeciwników mieczem i osłania się przed ciosami za pomocą ciężkiej tarczy, Umbralist to skrytobójca używający nadnaturalnych mocy aby szybko i skutecznie atakować z cienia, Constructor wysyła do walki wieżyczki oraz ciężko uzbrojoną platformę bojową, a Phlogistoneer porusza się w ciężkim egzoszkielecie i zza obronnego pola siłowego atakuje przeciwników bronią opartą o materiały wybuchowe i zapalające.

Niezależnie od wybranej klasy, w potyczkach towarzyszy nam duch szlachcianki Katariny. Podobnie jak postać Van Helsinga, widmowa kompanka osiąga kolejne poziomy doświadczenia, może być rozwijana w wybranym kierunku pod kątem statystyk i umiejętności oraz ekwipować przedmioty. Możemy też ustalać zachowanie zjawy oraz wysyłać ją do handlarza.

W grze powracają znane weteranom serii etapy w stylu Tower Defense, w których nasz bohater musi bronić się przed nadciągającymi falami przeciwników. Innym znajomym elementem jest baza wypadowa protagonisty, w której możemy handlować sprzętem, ulepszać przedmioty w systemie craftingu, a także wysyłać na misje towarzyszy broni oraz znaną z poprzedniej odsłony bestię Chimerę.

Tryby rozgrywki

The Incredible Adventures of Van Helsing III oferuje ścieżkę fabularną dla pojedynczego gracza, kampanię kooperacyjną dla max. 4 graczy, a także tryb wieloosobowy PVP w którym max. 8 graczy może walczyć pomiędzy sobą.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 162 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

The Incredible Adventures of Van Helsing III cena w dniu premiery: 39,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Incredible Adventures of Van Helsing III

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Incredible Adventures of Van Helsing III Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 2x2.0 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 3850 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 4x2.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 896 MB GeForce 275 GTX / 1 GB Radeon HD 5770 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8
Microsoft XBOX ONE

Xbox One

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Store
PC
XONE
PS4