Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2014, 11:00

autor: Adrian Werner

Powstaje The Incredible Adventures of Van Helsing III

Studio Neocore Games poinformowało, że pracuje nad grą The Incredible Adventures of Van Helsing III, czyli trzecią odsłoną popularnego cyklu zręcznościowych RPG-ów.

Na razie twórcy ograniczyli się do opublikowania logo gry. - Powstaje The Incredible Adventures of Van Helsing III - wiadomość - 2014-07-16
Na razie twórcy ograniczyli się do opublikowania logo gry.

Raptem trzy miesiące upłynęły od dnia, w który do sprzedaży trafiło The Incredible Adventures of Van Helsing II, a twórcy, czyli ludzie z węgierskiego studia Neocore Games, już poinformowali, że pracują nad częścią numer trzy. Niestety, autorzy ograniczyli się do opublikowania na swoim koncie Twitter oficjalnego logo. Nie zdradzono żadnych konkretów odnośnie fabuły, mechanizmów zabawy, ani platform docelowych. Sądząc po poprzednich odsłonach, wersja pecetowa jest jednak praktycznie pewna. Pełne ujawnienie projektu ma nastąpić podczas tegorocznej edycji targów Gamescom, czyli w drugiej połowie sierpnia. Dopiero wtedy dowiemy się więcej i obejrzymy pierwsze screeny oraz zapisy rozgrywki.

Sam fakt, że twórcy pracują nad The Incredible Adventures of Van Helsing III nie jest wielkim zaskoczeniem, gdyż studio Neocore Games nie kryło, że jego ambicją jest opracowanie trylogii. Wyniki sprzedaży drugiej części musiały się więc okazać wystarczająco dobre, aby umożliwić autorom zrealizowanie tych planów.

Przypomnijmy, że ostatnia część cyklu, czyli The Incredible Adventures of Van Helsing II, trafiła do sprzedaży w kwietniu tego roku. Produkcja pozostała wierna podstawowym rozwiązaniom pierwszej odsłony i stanowi zręcznościowe RPG, w którym zajmujemy się głównie eliminowaniem hord potworów. W kontynuacji autorzy postawili przede wszystkim na znaczne zwiększenie zawartości produkcji. Zamiast jednej klasy postaci dostaliśmy trzy, liczba typów uzbrojenia zwiększona została z 30 do 250, a przedmiotów z 400 do ponad 1000. Maksymalny poziom doświadczenia podskoczył z 30 do 60, a do dyspozycji graczy oddano ponad 200 umiejętności, czyli pięć razy więcej niż w pierwszej części.

  1. The Incredible Adventures of Van Helsing II – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry The Incredible Adventures of Van Helsing II - niezbyt udany powrót łowcy wampirów