Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2014, 10:56

autor: Draug

Obcy: Izolacja – grę będzie można ukończyć bez zabijania kogokolwiek

Gary Napper, główny projektant w studiu Creative Assembly, ujawnił, że grę Obcy: Izolacja będzie można ukończyć, nie eliminując ani jednego przeciwnika (czy to człowieka, czy syntetyka). Niezbędne okaże się do tego skradanie oraz używanie rozmaitych gadżetów, z kultowym wykrywaczem ruchu na czele.

Obcy: Izolacja w skrócie:
  • Producent: Creative Assembly
  • Wydawca: SEGA
  • Gatunek: survival horror z widokiem FPP, osadzony w uniwersum z serii filmów Obcy
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, XOne, PS4
  • Termin premiery: 7 października 2014

Choć pierwsze zapowiedzi sugerowały, że gra Obcy: Izolacja (znana za granicą jako Alien: Isolation) skupi się na zabawie w berka między Amandą Ripley a ksenomorfem, od jakiegoś czasu docierają do nas sygnały, że podczas rozgrywki na naszej drodze staną również inni przeciwnicy – zarówno agresywni ludzie, starający się przeżyć za wszelką cenę na pokładzie statku zamienionego w teren łowiecki potwora, jak i wrogowie pochodzenia syntetycznego (czyli najpewniej androidy). Na szczęście nie oznacza to, że na jakimś etapie gra zamieni się w pierwszoosobowego slashera. Dzięki serwisowi gamesTM, którego redaktorzy mieli przyjemność uczestniczyć w zamkniętym pokazie omawianego tytułu, dowiedzieliśmy się, że dzieło studia Creative Assembly będzie dało się ukończyć, nie zabijając (czy też, w niektórych przypadkach, niszcząc) ani jednego nieprzyjaciela.

Podobnie jak Ellen, Amanda nie jest morderczynią – zatem nic dziwnego, że Creative Assembly pozwoli grać bez zabijania przeciwników. - Obcy: Izolacja – grę będzie można ukończyć bez zabijania kogokolwiek - wiadomość - 2014-07-16
Podobnie jak Ellen, Amanda nie jest morderczynią – zatem nic dziwnego, że Creative Assembly pozwoli grać bez zabijania przeciwników.

Źródłem tej informacji jest Gary Napper, naczelny projektant gry. Jak stwierdził, mimo że Ripley nie będzie bezbronna wobec wrogów, zmienienie jej w maszynę do zabijania zupełnie nie pasowałoby do charakteru tej postaci (czy może raczej: charakteru jej matki, na której Amanda była wzorowana). Oczywiście przy przechodzeniu Izolacji w sposób pacyfistyczny nie obędzie się bez cichego poruszania, a także korzystania z rozmaitych retrofuturystycznych gadżetów, z kultowym wykrywaczem ruchu na czele.

Na koniec warto wspomnieć o interesujących DLC, którymi będzie można cieszyć się już w dniu premiery gry – będą to dwie bonusowe misje, osadzone na pokładzie statku Nostromo i pozwalające nam wskoczyć w buty bohaterów filmu Ridleya Scotta z 1979 roku. Obcy: Izolacja zadebiutuje 7 października bieżącego roku (również w Polsce). Produkcja powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach siódmej (Xbox 360, PlayStation 3) i ósmej generacji (Xbox One, PlayStation 4).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Obcy: Izolacja

Obcy: Izolacja