Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2014, 10:34

autor: Orbech

Secret Service – powrót magazynu ufundowano w mniej niż 24 godziny

Fani sfinansowali powrót kultowego magazynu Secret Service w mniej niż 24 godziny w serwisie PolakPotrafi.pl, przy okazji bijąc rekordy polskiego crowdfundingu.

Kultowy magazyn wydawany w latach 90. powróci do kiosków po 13 latach nieobecności. - Secret Service – powrót magazynu ufundowano w mniej niż 24 godziny - wiadomość - 2014-07-16
Kultowy magazyn wydawany w latach 90. powróci do kiosków po 13 latach nieobecności.

Zaledwie wczoraj poinformowaliśmy was o rozpoczęciu zbiórki pieniędzy na reaktywację kultowego magazynu Secret Service w serwisie PolakPotrafi.pl. Redakcja czasopisma poprosiła o kwotę 93 tysięcy złotych i cel ten udało się osiągnąć autorom w niecałe 20 godzin od wystartowania całej akcji. Jest to wynik rekordowy, jeśli chodzi o polski crowdfunding. W momencie, gdy powstaje ta wiadomość projekt uzbierał już trochę ponad 100 tysięcy złotych, przy okazji pobito również liczbę wspierających (obecnie 1508 osób) w PolakPotrafi.pl. Bez wątpienia cały projekt ożywienia „Sikreta” ustanowi jeszcze wiele rekordów, ponieważ do zakończenia zbiórki pozostało aż 43 dni. Zakończenie akcji nastąpi 28 sierpnia, a pierwszy numer odnowionego czasopisma trafi do sprzedaży 3 września i wtedy zobaczymy, czy redakcji udało się zachować poziom sprzed lat.

Podstawowy cel projektu został spełniony, a po przekroczeniu drugiego progu, wynoszącego 120 900 zł powiększona zostanie objętość pisma oraz powróci „KGB”, czyli czarno-biało-czerwona wkładka do czasopisma, która jest pełna różnej maści porad i trików. W sumie progów ma być dziewięć i każdy kolejny będzie odsłaniany wraz ze wzrostem licznika.

Dla darczyńców wspierających inicjatywę przewidziano nagrody w zależności od stopnia wkładu. Poza otrzymaniem nowego numeru w wersji elektornicznej lub papierowej można dostać np. koszulkę, specjalną grafikę przygotowaną przez Michała Śledzińskiego, czy dostęp do ekskluzywnej grupy na Facebooku, dającej możliwość wpływania swoją opinią na kształtowanie kolejnych numerów magazynu, a także wiele innych upominków.

Sukces całej akcji świadczy o tym, że Polacy zaczynają przekonywać się do crowdfundingu, bowiem jak dotąd na żadnym polskim serwisie tego rodzaju nic nie zostało tak szybko ufundowane przez internautów. Oczywiście nie jest to jedyny sukces Polaków w finansowaniu społecznościowym. Wystarczy tylko przypomnieć sobie grę SUPERHOT, której autorzy uzbierali aż 250 tysięcy dolarów na Kickstarterze.

Crowdfunding to forma finansowania projektów przez społeczność w postaci niewielkich wpłat dokonywanych na rzecz danej inicjatywy. Ten rodzaj wspierania społecznościowego przez fanów spopularyzował w 2012 roku serwis Kickstarter.

Obecnie jest już kilkaset tego typu portali, które umożliwiają pokazanie swojego projektu, określenie celu finansowego, nagród dla wspierających oraz zbieranie środków na realizację swoich przedsięwzięć.

TWOIM ZDANIEM

Jak myślisz, czy magazyn Secret Service ma rację bytu w obecnych czasach?

Ciężko powiedzieć, czy jest miejsce na rynku na coś poza CD-Action.
46,5%
Zdecydowanie tak, brakuje teraz dobrej gazety o grach.
32,8%
Nie. Gazety to relikt przeszłości. SS nie ma szans.
20,8%
Zobacz inne ankiety