Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2014, 11:05

autor: Draug

Secret Service – kultowy magazyn zbiera pieniądze na wielki powrót

W serwisie PolakPotrafi.pl rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na reaktywację kultowego czasopisma Secret Service. Redakcja potrzebuje 93 tysiące złotych, by wydać magazyn w formie papierowej. Udzielając wsparcia, gwarantujemy sobie m.in. wpływ na kształt i zawartość magazynu. Powrót „Sikreta” nastąpi przed końcem lata tego roku.

W dobie cyfryzacji i zamierania rynku drukowanych czasopism wiadomość o reaktywacji kultowego magazynu Secret Service – jednego z najważniejszych wydawnictw dla kształtowania się polskiej branży growej – była jak grom z jasnego nieba. Co prawda, autorzy projektu zapowiedzieli, że wskrzeszenie dokona się bez względu na wszystko (dzięki środkom własnym redakcji), jednak tylko w formie elektronicznej. Powrót „Sikreta” na rynek w klasycznej postaci papierowej będzie wymagał udzielenia reaktywatorom wsparcia w zbiórce pieniędzy, która została rozpoczęta dziś w nocy w serwisie PolakPotrafi.pl. Cel podstawowy to 93 tysiące złotych – i wszystko wskazuje na to, że uda się go osiągnąć błyskawicznie, jako że w momencie pisania tej wiadomości licznik pokazuje około 40 tysięcy złotych.

Nowy Secret Service otrzyma odświeżony „layout”, ale jeszcze nie został ujawniony. - Secret Service – kultowy magazyn zbiera pieniądze na powrót przez crowdfunding - wiadomość - 2014-07-15
Nowy Secret Service otrzyma odświeżony „layout”, ale jeszcze nie został ujawniony.

Gromadzenie funduszy potrwa do 28 sierpnia, więc końcowa kwota może przybrać dość niebotyczne rozmiary. Rzecz jasna, nadmiar kapitału posłuży do realizacji rozmaitych celów dodatkowych, które będą stopniowo ujawniane. Nagrody za pomoc w powrocie Secret Service są uzależnione od stopnia wkładu – otrzymać można nie tylko nowe numery magazynu (elektroniczne lub drukowane) czy podziękowania w różnej postaci, ale również koszulki, artykuł o ukochanej grze w drugim numerze reaktywowanego „Sikreta” oraz unikalną grafikę przygotowaną przez Michała „Śledzia” Śledzińskiego. Oprócz tego darczyńcy, którzy wspomogą redakcję kwotą w wysokości 23 zł lub więcej, uzyskają dostęp do specjalnej grupy na Facebooku, gdzie swoją opinią wpłyną na formę i zawartość pisma.

Na koniec warto wspomnieć, że pierwszy numer nowego Secret Service ukaże się jeszcze przed końcem tegorocznego lata.