Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 lipca 2014, 10:28

autor: Jiker

Traps n’ Gemstones – dwuwymiarowa, przygodowa gra akcji o krok od premiery na iOS

Traps n’ Gemstones to tytuł nowej gry studia Donut Games. Dwuwymiarowa, dobrze zapowiadająca się produkcja, będąca połączeniem platformówki i przygodowej gry akcji, ma szansę trafić do oferty App Store na początku sierpnia. Niewykluczone, że pojawi się również na smartfonach i tabletach z Androidem.

„Metroidvanie”, do których zalicza się takie gry jak m.in. Cave Story czy niedawno wydane Shovel Knight, mają oddane grono fanów. Ich serca w najbliższych miesiącach będzie próbowało zdobyć studio Donut Games, które po kilkudziesięciu prostych zręcznościówkach i grach logicznych zdecydowało się wyprodukować coś znacznie bardziej rozbudowanego. Produkcja nosi tytuł Traps n’ Gemstones i jeszcze w tym miesiącu zostanie objęta procesem certyfikacji firmy Apple, poprzedzającym premierę w App Store. Debiutu powinniśmy się spodziewać na początku sierpnia – niewykluczone, że również na platformie Google Play.

W Traps n’ Gemstones, platformówce z elementami przygodowej gry akcji, wcielimy się w poszukiwacza przygód, który przybywa do Egiptu celem odkrycia sekretów, jakie skrywa pewien potężny grobowiec. Do dyspozycji graczy oddany zostanie rozległy kompleks, składający się z dziesiątków korytarzy, grot i ukrytych przejść. Kolejne fragmenty grobowca będą odblokowywane wraz z czynieniem postępów i uczeniem się nowych umiejętności. Mają nam w tym przeszkadzać pułapki, jakimi naszpikowany będzie grobowiec, proste zagadki środowiskowe, a także różnego rodzaju przeciwnicy, strzegący uparcie tajemnic kompleksu. Skutecznym wabikiem, mającym zachęcać graczy do odkrywania kolejnych pomieszczeń, będą kilogramy złota i drogocennych kamieni do zdobycia, a także starożytne artefakty, na które ostrzy sobie zęby konkurencja.

Wszystko to ukazane zostanie za pomocą przyjemnej dla oka, dwuwymiarowej szaty graficznej, którą możecie podziwiać na załączonym do tej wiadomości zwiastunie z fragmentami rozgrywki. Na tę chwilę wiemy również, że Traps n’ Gemstones zostanie wydane w modelu premium i będzie kosztować co najmniej 10 złotych. Niestety, to już wszystkie znane nam informacje na temat Traps n’ Gemstones. Niewątpliwie wystarczy to jednak, aby uznać produkcję za intrygujący kawałek mobilnego kodu. Czekamy zatem na kolejne doniesienia, w tym przede wszystkie dokładny termin premiery.