Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2014, 09:42

Dishonored II – kolejne plotki na temat gry

W sieci pojawiły się kolejne plotki na temat gry Dishonored II, pochodzące z różnych anonimowych źródeł. Otrzymaliśmy dzięki nim pogłoski odnośnie m.in. głównego bohatera, twórców produkcji i, przybliżonego terminu premiery. Ponadto dowiedzieliśmy się, że tytuł mógłby zostać zapowiedziany na targach Gamescom, i otrzymaliśmy jego nieoficjalną okładkę.

W marcu zostaliśmy obdarzeni pokaźną liczbą pogłosek na temat kontynuacji Dishonored, quasi-steampunkowej skradanki z widokiem FPP, która okazała się jedną z lepszych gier roku 2012. Po czterech miesiącach ciszy Internet – reprezentowany przez dwa anonimowe źródła, które skontaktowały się z serwisami NowGamer i VG24/7 – przystępuje do kolejnego natarcia plotkami na temat Dishonored II. Choć obaj informatorzy skoncentrowali się na nieco innych punktach charakterystyki produkcji, zdają się oni zgadzać co do tego, że sequel mógłby nosić podtytuł Darkness of Tyvia i powstawać z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach ósmej generacji (Xbox One, PlayStation 4). Rzecz jasna, zgodność panuje też w kwestii tego, że za grę odpowiedzialne są studio Arkane jako deweloper i firma Bethesda Softworks jako wydawca.

Okładka gry Dishonored II, przesłana serwisowi VG24/7 przez anonimowego informatora.
Okładka gry Dishonored II, przesłana serwisowi VG24/7 przez anonimowego informatora.

Anonimowe źródło serwisu NowGamer ujawniło, że za deweloping Dishonored II odpowiedzialny jest jakoby główny, francuski oddział Arkane (zlokalizowany w Lyon), a nad tytułem pracuje m.in. Harvey Smith, pełniący funkcję jednego z dyrektorów kreatywnych przy produkcji pierwszej odsłony. Nowym bohaterem mogłaby być Emily Kaldwin, córka cesarzowej Jessamine i zarazem jedna z ważniejszych postaci w Dishonored. W „jedynce” była ona dzieckiem, więc najpewniej bralibyśmy udział w wydarzeniach toczących się co najmniej kilka lat później. Jakkolwiek obiecujące nie byłyby te wieści, należy mieć na uwadze, że ich źródło ma już dobry rok, zatem twórcy mogli wiele zmienić w założeniach gry. O ile możemy w ogóle wierzyć omawianemu informatorowi, rzecz jasna.

Drugie źródło – również dyskutowalnej wiarygodności – przesłało plik graficzny będący rzekomo oficjalną okładką pudełka Dishonored II w wersji na PlayStation 4 (możecie go zobaczyć powyżej). Udzieliło również informacji, że gra zadebiutuje jakoby w listopadzie 2015 roku, a do jej ujawnienia dojdzie na najbliższych targach Gamescom, które odbędą się w dniach 13-17 sierpnia 2014 w Kolonii. Co prawda, poprzednie pogłoski sugerowały pokazanie omawianej produkcji na tegorocznym E3 i się nie sprawdziły, jednak niemiecka impreza wydaje się stosunkowo prawdopodobna, zwłaszcza jeśli premiera gry ma nastąpić w 2015 roku. Serwis VG24/7 wysłał wiadomość do firmy Bethesda Softworks, prosząc o potwierdzenie tych doniesień, jednak nie uzyskał odpowiedzi.