Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2014, 09:56

autor: luckie

Dishonored II dopiero w 2016 roku – garść plotek o nowej grze Arkane Studios

Do sieci trafiła garść nieoficjalnych informacji na temat gry Dishonored II, która ma zostać zapowiedziana na E3 2014. Podobno tytuł ukaże się w 2016 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Gracze wcielą się w nowego bohatera, mieszkającego na mroźnej wyspie Tyvia, a w międzyczasie będą mieli okazję rywalizować ze znajomymi w trybie multiplayer. Poznaj pozostałe ciekawostki na temat produkcji Arkane Studios.

Będziemy uważnie wypatrywać Dishonored II na tegorocznym E3 - Dishonored II dopiero w 2016 roku – garść plotek o nowej grze Arkane Studios - wiadomość - 2014-03-07
Będziemy uważnie wypatrywać Dishonored II na tegorocznym E3

Do sieci wyciekła ciekawa infografika z kilkoma faktami na temat Dishonored II. Jeśli wierzyć w jej autentyczność, w nową produkcję studia Arkane zagramy dopiero w 2016 roku. Prawdopodobne platformy docelowe produkcji to PC, PlayStation 4 oraz Xbox One, choć nie można zupełnie wykluczyć możliwości pojawienia się gry na konsolach poprzedniej generacji (na grafice widnieją jedynie loga Windowsa, Xboksa oraz PlayStation). Wygląda na to, że wydawca tytułu, firma Bethesda Softworks, zaproponuje nabywcom pre-orderów Dishonored II udział w beta-testach gry Doom 4 (na grafice nazwanej po prostu Doom). Na identyczny zabieg zdecydowano się w przypadku Wolfenstein: The New Order. Podana na obrazku strona dishonored.com/doom póki co jest jednak nieaktywna. Wspomnianą grafikę możecie obejrzeć poniżej. Jeśli chcecie uniknąć jakichkolwiek spoilerów, radzę podejść do niej ostrożnie.

Infografika Dishonored II (spoiler na samym środku) - Dishonored II dopiero w 2016 roku – garść plotek o nowej grze Arkane Studios - wiadomość - 2014-03-07
Infografika Dishonored II (spoiler na samym środku)
Co nowego o Dishonored II?
  1. Nowy bohater i moce
  2. Nowa lokacja: Tyvia
  3. Rywalizacyjny tryb multiplayer
  4. Silnik id Tech 5
  5. Platformy docelowe: PC, PS4, XONE (być może: PS3 i X360)
  6. Dostęp do bety Doom 4 dla nabywców pre-orderów
  7. Premiera: 2016 rok

Według powyższych informacji, w Dishonored II wcielimy się w nowego bohatera. Nie będzie nim zatem ani Corvo Attano, ani występujący w DLC Daud. W trakcie rozgrywki skorzystamy z nowych mocy, a te znane z „jedynki” doczekają się pewnych usprawnień. Akcja gry zabierze nas do Tyvii, północnej wyspy inspirowanej państwami Skandynawii i Europy Wschodniej. Panuje tam lubiany przez graczy klimat zimowy, a krainę przecinają pasma górskie (więcej o lokacji możecie przeczytać w tym miejscu). Co ciekawe, twórcy najwyraźniej planują umieścić w grze rywalizacyjny multiplayer. Poprzednia odsłona serii oferowała wyłącznie tryb dla jednego gracza, więc rozgrywka wieloosobowa dla kilku obdarzonych nadnaturalnymi mocami skrytobójców może być interesującą odmianą (o ile nie zostanie zrobiona na pół gwizdka). Ponadto czytamy tu, że Dishonored II wykorzysta silnik id Tech 5 (Rage), który aktualnie znajduje się w fazie rozwoju.

Pierwszy raz o grze usłyszeliśmy na początku tygodnia, kiedy to do sieci trafiło zdjęcie z zamkniętego pokazu. Choć Bethesda odmówiła komentarza w tej sprawie, sam fakt powstawania kontynuacji Dishonored nie jest dla nikogo zaskoczeniem – o tego typu planach wydawca mówił od dawna. Na weryfikację tych informacji przyjdzie nam poczekać prawdopodobnie aż do E3 2014 (10-12 czerwca), na którym to Dishonored II ma zostać oficjalnie zapowiedziany.

  1. Oficjalna strona gry Dishonored
  2. Recenzja gry Dishonored