Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2014, 10:45

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dishonored II zostanie zapowiedziane w czasie targów E3?

W sieci ukazało się zdjęcie zapowiadające oficjalne ujawnienie gry Dishonored II w czasie tegorocznych targów E3 (10 – 12 czerwca). Firma Bethesda, w odpowiedzi na pytanie przedstawiciela serwisu JustPushStart, stwierdziła, że nie komentuje plotek, jednak kilka miesięcy temu ujawniła, że kontynuacja produkcji jest w planach, więc kto wie, czy faktycznie nie doczekamy się zapowiedzi tytułu za trzy miesiące?

W połowie 2013 roku informowaliśmy o planach Bethesdy w stosunku do gry FPP Dishonored. Pete Hines, wiceprezes firmy, stwierdził wtedy, że kontynuacja tytułu jest rozpatrywana, jednak nie podzielił się żadnymi szczegółami. Wczoraj w sieci pojawiło się zdjęcie z Dishonored II, zapowiadające oficjalne ujawnienie tytułu w czasie tegorocznych targów E3 (10 – 12 czerwca). Nie wiemy, czy grafika jest autentyczna, ale jeżeli tak jest, to za produkcję „dwójki” odpowiadają „ojcowie” części pierwszej – studio Arkane. Dodatkowo znajduje się na niej hasztag #DarknessofTyvia, odwołujący się do Tyvii - najbardziej wysuniętej na północ wyspy Cesarstwa. Warto także zauważyć, że w prawym dolnym rogu zdjęcia mieni się niebieski pasek światła, kojarzący się z lightbarem pada DualShock 4.

Zapowiedź Dishonored II już w czerwcu?

Firma Bethesda, w odpowiedzi na pytanie przedstawiciela serwisu JustPushStart, stwierdziła, że „nie komentuje plotek i spekulacji”. Niemniej wydaje się, że zapowiedź wyczekiwanej kontynuacji na największych targach gier wideo jest jak najbardziej prawdopodobna, zwłaszcza, że wydawca już wcześniej stwierdził, że marka będzie rozwijana. Do E3 pozostały nieco ponad trzy miesiące, więc musimy uzbroić się w cierpliwość i spokojnie poczekać na wyjaśnienie sytuacji.

Dishonored II zostanie zapowiedziane w czasie targów E3? - ilustracja #2Dishonored to gra FPP akcji z elementami skradanki. Tytuł ukazał się w 2012 roku na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach osobistych i został ciepło przyjęty zarówno przez media (średnia ocen w serwisie Metacritic w okolicach 90 punktów), jak i przez graczy, których zainteresowanie produkcją zaskoczyło nawet wydawcę.

Tytuł opowiada o losach Corvo – ochroniarza zamordowanej Cesarzowej, wrobionego w zbrodnię, której nie popełnił. Po osadzeniu w więzieniu, bohater szybko z niego ucieka i rozpoczyna zemstę na oprawcach. Tytuł umożliwia zabawę w różnym stylu – od skradania się i unikania zauważenia, aż po bezpośrednie starcia i krwawą jatkę.