Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2016, 11:00

autor: Góral

Dishonored 2 jedną z najlepszych gier roku (przegląd recenzji)

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje gry Dishonored 2, która zadebiutowała przed kilkoma dniami na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach. Z opublikowanych tekstów wynika, że jest to jedna z najlepszych produkcji bieżącego roku.

11 listopada na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych zadebiutowała pierwszoosobowa gra akcji Dishonored 2. Produkcja doczekała się już pierwszych recenzji i od razu trzeba powiedzieć jedno – ekipa Arkane Studios nie dała ciała i stworzyła jedną z najlepszych pozycji bieżącego roku. Oczywiście należy być świadomym, że wydanie PC-towe ma problemy z optymalizacją, o czym pisaliśmy dwa dni temu, więc użytkownicy „blaszaków” nie są w idealnej sytuacji. Deweloper zapowiedział jednak, że w najbliższych dniach ukaże się patch poprawiający działanie gry. Poza tym większość recenzji dotyczy konsolowego wydania, a to jest po prostu świetne.

Gdyby nie problemy z optymalizacją PC-towego wydania Dishonored 2, byłoby niemal idealnie. - Dishonored 2 jedną z najlepszych gier roku (przegląd recenzji) - wiadomość - 2016-11-14
Gdyby nie problemy z optymalizacją PC-towego wydania Dishonored 2, byłoby niemal idealnie.

Recenzenci chwalą wiele elementów, ale na pierwszy plan wysuwa się rozbudowana rozgrywka. Deweloper zaprojektował lokacje i mechanikę w ten sposób, że tytuł pozwala na dowolne przechodzenie poziomów - równie dobrze można siać zniszczenie i chaos, jak i po cichutku skradać się po terenie wroga. Do tego pojawiły się nowe moce, walka bronią białą jest bardziej satysfakcjonująca, a zabawa sprawia masę radości zarówno w pierwszych godzinach przygody, jak i dużo później. Poza tym Dishonored 2 wygląda bardzo dobrze, fabuła jest wciągająca, a dodatkowo gra ma świetny klimat.

Jeżeli chodzi o wady, to pomijając kwestie techniczne wersji PC-towej, zauważono, że gra z oczywistych względów nie jest tak zaskakująca jak jedynka. Recenzent Destructoida zauważył też, że animacja w wersji na Xboksa One nie jest idealna, a redaktor GameSpotu uważa, że historia jest przewidywalna. Mimo wszystko tytuł nie doczekał się jeszcze w serwisie Metacritic oceny poniżej 8 punktów, co mówi samo za siebie.

Pierwsze recenzje gry Dishonored 2:

Pierwsze Dishonored ukazało się na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i PC-tach w 2012 roku. Gra opowiada o przygodach Corvo Attano – Lorda Protektora cesarzowej Jessamine Kaldwin, która została zamordowana, a on sam wrobiony w przestępstwo. Akcja dwójki rozgrywa się piętnaście lat później i skupia się na pozbawionej korony cesarzowej Emily Kaldwin. Kobieta zamierza odzyskać władzę, a pomoże jej w tym główny bohater jedynki.