Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2020, 21:48

Dishonored Roleplaying Game zapowiedziane. Seria trafia na stoły

Firma Modiphius Entertainment zapowiedziała Dishonored Roleplaying Game. Papierowa gra fabularna w uniwersum serii skradanek Arkane Studios ukaże się jeszcze w tym roku.

Dishonored rusza na podbój stołów. - Dishonored Roleplaying Game zapowiedziane. Seria trafia na stoły - wiadomość - 2020-01-23
Dishonored rusza na podbój stołów.

Firma Modiphius Entertainment wzięła się za opracowanie kolejnej gry na licencji komputerowej produkcji. Po debiucie bitewniaka w świecie The Elder Scrolls oraz zapowiedzi fabularnego Fallouta brytyjska spółka stworzy Dishonored: Roleplaying Game – papierowe RPG na licencji serii Dishonored. Projekt powstaje w ścisłej współpracy Harveyem Smithem z Arkane Studios oraz rzeszą pisarzy i artystów, z których część pracowała też przy oryginalnych odsłonach. Dla Chrisa Burcha, współzałożyciela Modiphiusa, najwyraźniej jest to spełnienie marzeń, o czym świadczy jego wypowiedź (podajemy za serwisem Polygon):

Zawsze byłem fanem serii Dishonored, od pierwszego zwiastuna, który dał nam przedsmak mrocznej strony świata. Świetna mieszanka dziwnej technologii, uniwersum whalepunku i historii Odmieńca [ważnej postaci z cyklu, obdarzonej nadnaturalnymi zdolnościami – przyp. autora] wydawały się znakomitą podstawą dla stołowego RPG-a.

Moce Pustki to nieodłączny element serii Dishonored. - Dishonored Roleplaying Game zapowiedziane. Seria trafia na stoły - wiadomość - 2020-01-23
Moce Pustki to nieodłączny element serii Dishonored.

Burch zapewnia też, że papierowe Dishonored tworzone jest z myślą zarówno o weteranach gatunku, jak i osobach zakochanych w uniwersum, lecz niemających doświadczenia z tego typu grami. I jedni, i drudzy będą mogli skorzystać z dodatkowych pomocy: przewodnika wprowadzającego w świat Dishonored, instrukcji zabawy, wskazówek dotyczących odgrywania postaci itd. Ponadto wcześniej będą się mogli sprawdzić w ramach minikampanii The Oil Trail, mającej stanowić doskonałe wprowadzenie do gry. Dishonored Roleplaying Game da nam też znacznie większą swobodę niż komputerowa seria. Skradanie się niczym Corvo będzie możliwe, ale nic nie stanie na przeszkodzie, byśmy robili za kuriera, odkrywcę, wynalazcę etc. Wszystko to w znanym świecie, pełnym spisków, sekretów i okultyzmu.

Całość będzie się opierała na autorskim systemie Modiphiusa 2k20, opracowanym przez Jaya Little’a i wykorzystanym m.in. w nagrodzonych Star Trek Adventures oraz Conanie. Zgodnie z nazwą, wykorzystuje on dwie dwudziestościenne kości (tzw. k20) w celu zdecydowania o powodzeniu danej akcji, przy czym możliwe jest skumulowanie nadprogramowych „sukcesów” w formie pędu (momentum). To możemy wykorzystać w celu uzyskania dodatkowych pozytywnych efektów, lecz lepiej nie nadużywać bonusowych rzutów. W przeciwnym razie może się okazać, że Mistrz Gry będzie mógł nam dodatkowo utrudnić zabawę.

Okładka podręcznika Dishonored: Roleplaying Game. Źródło: Modiphius Entertainment.

Dishonored: Roleplaying Game zadebiutuje latem tego roku w cenie 39,99 dolarów (ok. 153 zł). Zestaw przybierze formę książki w twardej okładce, w której znajdziemy wszystkie elementy niezbędne do rozpoczęcia zabawy.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z Gry-Online.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej