Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2019, 13:08

Powstanie nowy papierowy system RPG w świecie Fallout

Firma Modiphus Entertainment ogłosiła, że stworzy klasyczny, „papierowy” system RPG osadzony w uniwersum znanym z gier z serii Fallout. Podręcznik zadebiutuje w 2020 roku.

Otrzymamy Fallouta w zupełnie innej postaci. - Powstanie nowy papierowy system RPG w świecie Fallout - wiadomość - 2019-03-11
Otrzymamy Fallouta w zupełnie innej postaci.

Powstanie klasyczny, „papierowy” system RPG w kultowym uniwersum postapokaliptycznym Fallout. Gra zostanie opracowana przez brytyjską firmę Modiphus Entertainment i wykorzysta mechanikę 2d20, znaną m.in. ze Star Trek Adventures, Conan, John Carter oraz trzeciej edycji Mutant Chronicles jeden z autorów ostatniej z gier, Sam Webb, jest zresztą zaangażowany w tworzenie omawianego projektu. Produkcja zadebiutuje w 2020 r. Niestety, na razie nie wiemy o niej nic więcej.

Wspomniana firma poinformowała również, że jeszcze w tym roku otrzymamy fabularne rozszerzenie do gry bitewnej osadzonej w tym samym świecie – Fallout: Wasteland Warfare. Dodatek wzbogaci wspomniany tytuł o wiele nowych mechanik, powiązanych m.in. z tworzeniem postaci, planowaniem przygód i interakcjami z bohaterami niezależnymi. Co ciekawe, rozszerzenie będzie samodzielne – będziemy mogli grać w nie nawet nie posiadając podstawki, pod warunkiem, że mamy dostęp do odpowiednich kości i szablonów.

Uniwersum Fallout po raz pierwszy zagościło na ekranach komputerów w 1997 roku, wraz z debiutancką częścią cyklu, stworzoną przez firmę Interplay Entertainment. Obecnie właścicielem tej marki jest koncern Bethesda Softworks. Jak dotychczas, ostatnią częścią serii jest Fallout 76 – przyjęta bardzo źle, sieciowa gra akcji, która w listopadzie zeszłego roku trafiła na pecety i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

  1. Modiphus Entertainment – strona oficjalna
  2. Fallout – strona oficjalna serii