Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2019, 21:33

autor: Entelarmer

The Elder Scrolls Call to Arms – Skyrim trafia z lodówki na stoły

The Elder Scrolls V: Skyrim podbija kolejne „platformy”. Po wydaniach na PC, konsole czy lodówki zapowiedziano The Elder Scrolls: Call to Arms - stołową grę bitewną firmy Modiphius Entertainment. Pierwszy zestaw zadebiutuje pod koniec roku.

Skyrim podbił już lodówki, teraz pora na stoły. - The Elder Scrolls Call to Arms – Skyrim trafia z lodówki na stoły - wiadomość - 2019-05-20
Skyrim podbił już lodówki, teraz pora na stoły.

Od zeszłorocznych targów E3 czekamy na informacje na temat The Elder Scrolls VI. Niestety, nie zapowiada się, byśmy mieli usłyszeć o grze w najbliższym czasie. Pewnym pocieszeniem może być fakt, że po „premierze” Skyrima na lodówce seria The Elder Scrolls trafi również na… stoły. Nie, nie chodzi o wydanie na multimedialne meble, lecz świeżo zapowiedziane The Elder Scrolls: Call To Arms – stołową grę bitewną typu skirmish od firmy Modiphius Entertainment. Tytuł pozwoli na pokierowanie drużyną śmiałków w różnych przygodach, takich jak wyprawy do zdradliwych lochów czy pomniejsze bitwy. W trakcie zabawy będziemy zarządzać nie tylko naszymi oddziałami, lecz także maną i kondycją głównego bohatera, jednocześnie uważając na posunięcia drugiego gracza. Jeśli nie w smak Wam rywalizacja, The Elder Scrolls: Call To Arms pozwoli na zabawę w kooperacyjnej kampanii lub też samotną rozgrywkę. Grę urozmaicą działania postaci oraz potworów kierowanych przez system, jak również wydarzenia narracyjne.

Modiphius Entertainment znane jest z wydawania papierowych gier fabularnych. W katalogu firmy znajdziemy takie serie, jak Conan, Star Trek Adventures czy Elite Dangerous RPG. Nie jest to też pierwsza styczność firmy z produkcjami Bethesdy. Wcześniej doczekaliśmy się Fallout: Wasteland Warfare, przenoszącego graczy do postapokaliptycznego świata serii Fallout. System tamtego tytułu posłużył zresztą za podstawę dla bitewnego TES-a. Jeśli więc chcielibyście sprawdzić, czego możemy się spodziewać po grze, zachęcamy do obejrzenia zapisu z rozgrywki z Fallout: Wasteland Warfare po polsku (do obejrzenia poniżej). The Elder Scrolls: Call To Arms zadebiutuje wraz z wydaniem zestawu startowego dla dwóch graczy, pozwalającego na wzięcie udziału w wojnie domowej w prowincji Skyrim. Przyszłe dodatki wprowadzą zarówno kolejne elementy z piątego The Elder Scrolls, jak i zawartość inspirowaną innymi odsłonami cyklu. Premierę przewidziano na okres bożonarodzeniowy, ale na razie nie zapowiada się, by produkcja trafiła do katalogu któregoś z polskich wydawców.