Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2019, 20:23

autor: aadamus

Minecraft sprzedał się w 176 milionach kopii

Minecraft świętuje 10. urodziny. Na tę okoliczność Microsoft zapowiedział nową grę z serii – Minecraft Earth – a także pochwalił się wynikami sprzedaży podstawowej wersji produkcji od Mojang. Wynika z nich, że sprzedała się ona w 176 milionach egzemplarzy, co czyni ją prawdopodobnie najlepiej sprzedającym się tytułem w historii.

Minecraft okazał się fenomenem na skalę światową. - Minecraft sprzedał się w 176 milionach kopii - wiadomość - 2019-05-20
Minecraft okazał się fenomenem na skalę światową.

17 maja Minecraft obchodził 10 urodziny. Przy okazji tego wydarzenia, został zapowiedzenia nowa produkcja z serii - Minecraft Earth. Ma to być gra mobilna, korzystająca z technologii rzeczywistości rozszerzonej, która opierać się ma na podobnych rozwiązaniach co Pokemon GO. W poście ogłaszającym powstawanie tytułu znalazła się ciekawa informacja. Mówi ona, że podstawowa wersja Minecrafta sprzedała się do tej pory w nakładzie 176 milionów kopii. Dodatkowo chińska wersja sandboksa przekroczyła właśnie 200 milionów zarejestrowanych użytkowników.

Tak wysoki wynik sprawia, że Minecraft jest prawdopodobnie największym sukcesem komercyjnym w historii elektronicznej rozgrywki. Skąd wątpliwości co do tego faktu? Związane są one z wynikami sprzedaży Tetrisa, które bardzo trudno jest oszacować. Według serwisu IGN, ta klasyczna już produkcja trafiła w ręce 500 milionów nabywców. Należy jednak wziąć poprawkę na fakt, że wartość ta składa się ze wszystkich wersji wydanych od 1984 roku.

Zaprezentowane przez Microsoft wyniki sprzedaży pokazują, jak ogromny sukces odniósł Minecraft. Ciągłe aktualizacje i niemal nieograniczone możliwości twórcze sprawiają, że tytuł przyciągnął do siebie masę odbiorców i stał się fenomenem na skale światową.