Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2019, 22:08

CI Games chce wyemitować do 12 mln akcji

CI Games planuje przeprowadzić emisję do 12 milionów akcji. W ten sposób rodzima firma chce pozyskać od inwestorów ok. 11 milionów złotych. Umożliwić ma to między innymi rozwój wewnętrznego studia deweloperskiego pracującego nad Lords of the Fallen 2.

CI Games stale się rozrasta. Produkcje takie jak Sniper: Ghost Warrior czy Lords of the Fallen ugruntowały pozycję studia na rynku gier komputerowych. Utrzymanie jej wymaga jednak odpowiedniego finansowania, w czym pomóc ma emisja akcji rodzimego dewelopera. Na rozwiązanie to zdecydował się zarząd firmy w celu pozyskania dodatkowych funduszy.

Wypuszczenie akcji ma pomóc w produkcji Lords of the Fallen 2. - CI Games chce wyemitować do 12 mln akcji - wiadomość - 2019-05-21
Wypuszczenie akcji ma pomóc w produkcji Lords of the Fallen 2.

Jak podaje Strefa Inwestorów, CI Games wyemituje do 12 milionów akcji, których cena minimalna wynosi 0,90 złotego, a maksymalna 1 złoty. W ten sposób rodzimy deweloper chce pozyskać ok. 11 milionów złotych, które pozwolą firmie na dalszy rozwój. Jak twierdzi Marek Tymiński – prezes CI Games – pieniądze te umożliwią kontynuację prac nad Lords of the Fallen 2 oraz dadzą szansę na podjęcie się nowych projektów.

Dzięki emisji akcji zwiększymy skalę naszej działalności. Część pozyskanych środków przeznaczymy na rozwój zespołu w studiu deweloperskim w Warszawie, który będzie kontynuował prace nad sequelem gry Lords of the Fallen. Planujemy również dalsze projekty w oparciu o nasze doświadczenie w grach z gatunku shooter, czego przykładem jest seria Sniper: Ghost Warrior.

Oprócz tego, pieniądze uzyskane w ten sposób miałyby wspomóc marketing nadchodzących gier, takich jak chociażby Sniper: Ghost Warrior Contracts, która zadebiutować ma jeszcze w tym roku.

Jednocześnie dodatkowe środki pozwolą spółce przeznaczyć większe kwoty na promocję wydawanych gier, w tym Sniper: Ghost Warrior Contracts, którego premiera jest coraz bliżej. Rozważamy również kilka bardzo interesujących projektów i widzimy dużą szansę na pozyskanie do nich globalnych praw wydawniczych. Potencjalne zaliczki na poczet tych praw sfinansujemy również z emisji akcji.

United Label to nowa platforma wydawnicza CI Games. - CI Games chce wyemitować do 12 mln akcji - wiadomość - 2019-05-21
United Label to nowa platforma wydawnicza CI Games.

Od pewnego czasu wyraźnie widać, że CI Games intensywnie się rozwija. Przykładem tego jest chociażby United Label – platforma wydawnicza, która skupia się na dystrybucji gier niezależnych. Wśród tytułów, które ukażą się jej nakładem, znaleźć można przygodówkę Roki od Polygon Treehouse oraz utrzymanego w stylu pixel art RPG-a Eldest Souls, nad którym pracuje Fallen Flag Studios. Według ostatnich doniesień, obie te produkcje mają zostać zaprezentowane na tegorocznych targach E3 wraz ze wspomnianym już Sniper: Ghost Warrior Contracts.