Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2019, 16:20

CI Games startuje z United Label, projekt kontrolera platformy Mad Box i inne wieści

Dziś piszemy o stworzeniu przez CI Games nowej platformy wydawniczej dla gier niezależnych, kolejnej aktualizacji do Hitmana 2, Square-Enix rejestrującym w Europie frazę HD-2D, projekcie wyglądu kontrolera od Slightly Mad Studios i sterownikach graficznych 19.1.1 od AMD. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

United Label – platforma wydawnicza dla gier niezależnych od CI Games

CI Games wystartowało z nową inicjatywą. - CI Games startuje z United Label, projekt kontrolera platformy Mad Box i inne wieści - wiadomość - 2019-01-22
CI Games wystartowało z nową inicjatywą.

Polska firma CI Games, obecnie znana głównie z serii Sniper oraz Lords of the Fallen, utworzyła własną platformę wydawniczą, nazwaną United Label. Zajmie się ona publikowaniem na rynku gier niezależnych od deweloperów z całego świata. Na razie wiemy o czterech produkcjach, które ukażą się pod jej egidą – przygodówce Roki od studia Polygon Treehouse, pixelartowym RPG-u Eldest Souls autorstwa Fallen Flag Studios, grze akcji Tails of Iron powstającej w Odd Bug Studios oraz rouguelike'u Horae od Lunaris Iris. Oczywiście włodarze spółki nie zamierzają na tym poprzestawać. Zapowiadają oni zwiększenie katalogu i zapewniają, że twórcy współpracujący z United Label otrzymają codzienne wsparcie i komfortowe warunki rozwoju. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Hitman 2 z nową aktualizacją

Studio IO Interactive wypuściło nową aktualizację do gry Hitman 2. Jest ona oznaczona numerem 2.13 i jej głównym elementem są różne zimowe atrakcje. Posiadacze Expansion Pass (i na razie tylko oni) otrzymali natychmiastowy dostęp do nowego stroju, broni oraz sprzętu. Ponadto w lokacji Hokkaido wchodzącej w skład Legacy Pack rozpoczął się Snow Festival, podczas którego można odblokować specjalny kostium oraz szpikulec do lodu. Wydarzenie zakończy się 12 lutego. Co istotne, mogą w nim brać udział nie tylko posiadacze wspomnianej paczki z misjami z poprzedniego Hitmana, ale wszyscy chętni właściciele „dwójki”. Mapę mogą już ściągać gracze na Xboksie One oraz PlayStation 4. O 19:00 zostanie ona udostępniona również pecetowcom. Na planszy będzie się można bawić bezpłatnie do 12 lutego.

Agent 47 nie ma czasu na ferie zimowe. - CI Games startuje z United Label, projekt kontrolera platformy Mad Box i inne wieści - wiadomość - 2019-01-22
Agent 47 nie ma czasu na ferie zimowe.

Ponadto nowy patch wprowadza szereg usprawnień i poprawek, jak na przykład wyeliminowanie kłopotów z wyrzucaniem gry do pulpitu, synchronizacją napisów z dialogami podczas jednej z misji i kliku innych bugów. Dodano również szereg elementów przydatnych dla graczy pecetowych. Możemy wśród nich wymienić wsparcie dla technologii Razer Chroma. Więcej szczegółów na temat aktualizacji 2.13 do Hitmana 2 znajdziecie tutaj.

Square-Enix rejestruje w Europie frazę HD-2D

Firma Square-Enix zarejestrowała w Europie frazę „HD-2D” i pokrewne „HD2D”. Tym zwrotem określony został styl graficzny łączący elementy 2D i 3D, jakim wyróżnia się ubiegłoroczne jRPG Octopath Traveler. Wygląda zatem na to, że japoński gigant zamierza w przyszłości wydać więcej pozycji odznaczających się podobną oprawą i reklamować je za pomocą zarezerwowanego sloganu.

Specyficzna oprawa graficzna Octopath Traveler może się podobać. - CI Games startuje z United Label, projekt kontrolera platformy Mad Box i inne wieści - wiadomość - 2019-01-22
Specyficzna oprawa graficzna Octopath Traveler może się podobać.

Prezes Slightly Mad Studios prezentuje projekt kontrolera Mad Boksa

Od kilku miesięcy wiemy, że znane z cyklu gier wyścigowych Project CARS Slightly Mad Studios zamierza wydać swoją własną platformę do grania, Mad Box. Ostatnio prezes studia, Ian Bell, zaprezentował na swoim Twitterze projekt kontrolera przygotowywanej konsoli. Wygląda on całkiem futurystycznie. Wystarczy spojrzeć na duży wyświetlacz zajmujący miejsce między przyciskami.

Ponadto Bell zdradził, że sieciowa zabawa na konsoli Mad Box nie tylko może być bezpłatna, ale również dać opcję zarabiania kredytów, które później będzie można wymienić na prawdziwe pieniądze dzięki reklamom. To jednak „na razie jedynie myśl”.

AMD Radeon Software Adrenalin 19.1.1 WHQL

Sterowniki Adrenalin 19.1.1 WHQL powinny przypaść do gustu miłośnikom Fortnite. - CI Games startuje z United Label, projekt kontrolera platformy Mad Box i inne wieści - wiadomość - 2019-01-22
Sterowniki Adrenalin 19.1.1 WHQL powinny przypaść do gustu miłośnikom Fortnite.

Firma AMD oficjalnie wypuściła sterowniki Adrenalin 19.1.1 WHQL, które od 11 stycznia były udostępnione w wersji beta. Ich główną funkcją jest usprawnienie działania gry Fortnite na kartach Radeon RX 580 oraz Radeon RX Vega 64 – odpowiednio o 4% i 3%. Ponadto naprawiają one szereg błędów związanych chociażby z działaniem Radeon Settings Advisor, opóźnieniami kursora na niektórych systemach czy wyświetlaniem danych na temat wydajności. Pełną listę poprawek i linki do ściągnięcia sterowników znajdziecie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. World End Syndrome
 2. Word Logic by POWGI
 3. Word Puzzles by POWGI
 4. Record of Agarest War: Mariage
 5. Pic-a-Pix Pieces
 6. Pic-a-Pix Color
 7. Jewel Fever 2
 8. Röki
 9. Word Sudoku by POWGI
 10. Word Search by POWGI
 11. Unruly Heroes
 12. Ultimate Runner

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. What Never Was zwiastun fabularny
 2. War Tech Fighters zwiastun #1
 3. Wandersong zwiastun na premierę
 4. Anthem progresja i customizacja
 5. The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III zwiastun #1
 6. The Hong Kong Massacre zwiastun na premierę
 7. The Elder Scrolls Online: Elsweyr zwiastun na premierę (PL)
 8. Steel Circus zwiastun #1
 9. Salt and Sanctuary zwiastun wersji na XOne
 10. Tom Clancy's The Division 2 zwiastun fabularny (PL)
 11. Mortal Kombat 11 zwiastun fabularny
 12. Mortal Kombat 11 zwiastun rozgrywki #1
 13. Hyper Jam zwiastun #1
 14. Dysmantle zwiastun #1
 15. Dollhouse zwiastun #1

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej