Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneSwitchWiiU3DS
Okładka Word Puzzles by POWGI (WiiU)

Word Puzzles by POWGI

Kolekcja kilkudziesięciu zagadek słownych reprezentujących sześć zróżnicowanych typów łamigłówek. Word Puzzles by POWGI jest dziełem amerykańskiej firmy Puzzle on word games Inc., która specjalizuje się w wydawaniu podobnych aplikacji.

Logiczne | 2D | słowne

Okładka Word Puzzles by POWGI (WiiU)

data premiery gry:

11lut2016

WiiU 3DS

25paź2018

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Word Puzzles by POWGI to kolekcja sześciu typów słownych gier logicznych. Jej producentem jest amerykańska firma POWGI (Puzzle on word games Inc.), która specjalizuje się w wydawaniu aplikacji mobilnych oraz tytułów konsolowych opartych na popularnych łamigłówkach słownych i liczbowych, takich jak Sudoku. Gry dewelopera ukazały się przede wszystkim na platformach sprzętowych firmy Nintendo oraz Sony.

Mechanika

Word Puzzles by POWGI zawiera dziesiątki zagadek wchodzących w skład sześciu kategorii.

  1. Word Maze – gracze szukają kolejnych słów na dużej planszy wypełnionej literami, budując przy ich pomocy złożony labirynt.
  2. Mixups – rozwiązujemy anagramy składające się z trzech różnych słów.
  3. One word – zadaniem gracza jest odnalezienie na planszy wypełnionej literami tajemniczego słowa, które dokończy wyświetlane na ekranie cytaty lub przysłowia.
  4. Flower – na przeciwstawnych płatkach kwiatu budujemy sześcioliterowe słowa. W ramach podpowiedzi, w centrum rośliny znajdują się ich dwie środkowe litery.
  5. Cirles – w trzech przecinających się zbiorach liter ukryte są trzy połączone ze sobą słowa. Zadaniem graczy jest ich odnalezienie.
  6. Crossword – krzyżówka, w której do odkrycia wszystkich słów potrzebna jest zaledwie jedna litera.

Kwestie techniczne

Podobnie jak inne produkcje logiczne studia POWGI, Word Puzzles by POWGI posiada bardzo prostą dwuwymiarową oprawę graficzną i niezwykle minimalistyczną ścieżkę dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Word Puzzles by POWGI

odpowiednia dla każdego wieku

Switch
WiiU
3DS